Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leellenőrizné ezt a 2...

Valaki leellenőrizné ezt a 2 angol levelet?

Figyelt kérdés

Dear Kelly,


Thank you for helping me to find a course and accommodation. I'm looking forward to seeing you in England.

I'm interested in a business English course. If you find one that you think would be suitable for me, please give me information. And about the accommodation: I'd like a flat with 1,5 or 2 rooms near London. I wouldn't like to stay in the city centre because I hate noisy traffic. The price doesn't matter because I'll look for a part-time job for that 6 months that I'm going to spend there. It's also important for me to get around in the city easily. That's why I'd be happy if a bus stop or station wasn't so far from my flat.

I may travel to England in August, then we can meet.

And what about you? How are you?

Take care! Lots of love,

Jenny


Dear Sir/Madam,


I read your advertisement about the business English course, and it caught my eye. I would like to ask you some questions about details that weren't mentioned.

First of all, what level of English knowledge does the course require? Intermediate or upper intermediate? Is it neccessary for me to pass a language exam before I start it? Will I have to take any exams at the end of the course?

You mentioned that the course is going to last 80 lessons. I would like to know how many lessons are going to be held each week and which days. What time are they going to begin and how many lessons am I going to have each day?

I'm also interested how many students will be in each group.

And at last but not least, are we going to use any books to learn? Will I have to buy them?

Thank you for your answer.

Yours sincerely,

XY


2011. júl. 11. 23:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
szerintem tökéletes! nem találtam benne semmi hibát =)
2011. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Telcen ez elég rossz lenne, hol van a címzés például?
2011. júl. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2.válaszoló: szerinted mit javíthatnék még rajta?
2011. júl. 11. 23:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Összességében nagyon jó a két levél, néhány apróság van benne:


Az angolok nem a szobákat, hanem a hálószobákat számolják, félszoba pedig nincsen náluk.

And about the accommodation helyett inkább As for the accommodation -t írnék (ami a szállást illeti). Az sem helytelen, amit írtál, csak egy kicsit olyan suta.

For THE six month I'm going to spend there. Az angol sosem használja ebben az esetben a that-et.

If there was a bus stop not too far from my flat.


2. levél:

how many students will THERE be in each group.

2011. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Épp ma voltam egy ilyen Telc kurzuson, a leveleket néztük át.


Hibák még: hivatalos levélben nem szabad semmit sem rövidíteni: I'm helyett I am stb kell. Baráti levélben annyit rövidítesz amennyit akarsz. Az I would like to-ra ugranak a javítók, igazából nem szeretik, maximum egyszer sütheted el egy levélben. 2. levélben többször van Will I have. Nyelvileg biztosan több pontot kapsz, ha nem ismételsz, sok ismétlésnél 0 pontos lesz a leveled.

2011. júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 12. 00:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Fel szeretném venni a kapcsolatot a Telc-re készülő kommentelővel. Augusztus 13-án megyek vizsgázni. Email címem: dilon.krisz@citromail.hu
2011. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
I'm also interested IN how many students THERE will be in each group. Nem 'will there be'! Függőbeszédben már nincs kérdő szórend.
2011. júl. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az interested után nem kell az in ilyen esetben, az angoltanárom mondta. De azért köszi a választ! :)
2011. júl. 13. 08:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Direkt beítam idézőjelek közé googleba és "interested in how many'-re sokkal több találat volt, mint az "in" nélküli verzióra. :S De hát úgy látszik, az angolok se tudják a saját nyelvüket időnként...Egyébként én amúgy is úgy szoktam írni, hogy "I'm interested in the number of..." úgy nekem valahogy jobban hangzik.
2011. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!