Angol nyelvtanulás. Mennyi idő alatt és hogyan lehetséges?
Tudom, feltették már előttem a kérdést.... Azokat el is olvastam, de van egy dolog, amivel egyszerűen nem tudok megbékélni.. Először is... Olvastam, hogy filmnézéssel könyvolvasással és egyéb ilyen foglalkozásokkal könnyedén megtanulhatja az ember az angol nyelvet.. Igazából egy pocsék tanárom volt a suliban, aki alig tanított meg valamit is... Középsuliban fel kell kössem az alsónadrágot ezért érdemes lenne még a szünetben elsajátítani az alapokat.. Szeptemberben kezdődik a suli. Ha csak filmeket nézek, akkor mennyire tanulhatok meg 2 hónap alatt angolul? Van aki beszéljen hozzám az nem vitás, talán az is benne lesz néha a programomban.. Szóval most jöjjön a második kérdés: Csecsemőként az ember úgy tanulja meg az anyanyelvét, hogy azt folyamatosan hallja és figyeli.. Nem tudom egyszerűen felfogni, hogy hogyan működik ez az elv, 15 évesen is képes lehetek erre? Mert ha mondjuk uncsi filmet nézek alig tudok figyelni szal nem sok minden ragad rám.. Igazából csak arra vagyok kíváncsi ez ügyben, hogy a kisbabák hogyan tudnak elsajátítani egy nyelvet és milyen folyamat játszódik le olyankor az agyukban?
Röviden:
1.Csak filmnézéssel elsajátíthatom valamennyire az angolt?
2.Mi a különbség a kisbabák és a 10+ évesek között? Hogyan tudnak elsajátítani egy nyelvet?
Ui.: Ha már itt tartunk akkor mondhatnátok valami érdekes de megfelelő angol filmet is erre a célra. A beszerzése nem gond, online nézem.... Vagy letöltöm. :) Előre is köszi!
A filmnézés és az olvasás túl passzív, illetve utóbbival a beszédértést nem is tanulod.
Gyors tanuláshoz komolyabb számítógépes játékokat ajánlanék. Nyilván nem az értelmetlen, lövöldözős dirr-durr Call of Duty-kat, meg ilyesmit, hanem szerepjátékokat, amik tele vannak párbeszéddel, és a sok kommunikáció és a szöveg értése elengedhetetlen ahhoz, hogy játszani tudj.
Én anno a Morrowindből, Neverwinter Nights-ból és hasonlókból többet tanultam, mint előtte középiskolában 4 év angolóra és 5-ösre teljesített érettségi alatt.
Természetesen emellett mehetnek a filmek és a könyvek is (plusz dalszövegek!), de önmagukban nem elég hatékonyak.
Ha filmet nézel, akkor vagy angol felirattal nézd, vagy felirat nélkül, de még véletlenül se magyar felirattal. Ha nem érted az egészet, akkor előtte külön(!) nézd meg magyarul is, de a két nyelvet ne keverd. Az angol szavak, kifejezések értelmét ugyanis rossz dolog magyar szavakhoz kötni, közvetlenül a jelentésükhöz kell. Élő kommunikáció közben nem tudsz mindent lefordítani fejben, eleve angolul kell gondolkodnod. Ha belegondolsz, a kisgyerek is így tanul, nem egy konkrét nyelvre fordítgatja át a dolgokat, hanem mindent a közvetlen jelentéshez társít.
Az Assassin's Creedben beszélnek ugyan, de szerepjátékos értelemben vett párbeszéd nincs benne, ahol magad alakítod a beszélgetés menetét. Ráadásul felirat sincs, ami kezdőként nem a legjobb.
Ha olyan szinten vagy, hogy abszolút semmit nem értesz, akkor próbáld az eseményekből, mondatszerkezetekből kitalálni, hogy kb. miről lehet szó. Egyszer-kétszer szótárhoz is szabad nyúlni, csak ne arra támaszkodj, ha nem muszáj.
Kisbabának kb 2 évébe kerül mire megtanul beszélni.
És ő semmit nem csinál!
Gondolj bele, ha ugyanígy akarsz tanulni, miközben 1000 dolgot csinálsz, nem csak ülsz otthon és eszel. Akkor mondjuk jó esetben 10 év alatt sikerül is valamennyire megtanulnod.
Szóval szerintem meglehet, de ez így marha lassú, ha semmi mást nem csinálsz, csak passzívon befogadod a nyelvet.
Itt egy írás a sorozatnézésről és a nyelvtanulásról:
Ne nézz olyat ,ami nem érdekel. Olyat nézz, ami nagyon érdekel, és utána akarsz menni a dolgoknak. Pl érteni akarod a film minden mondatát, hogy összeálljon a kép, és ne maradj le egy utalásról se. Akkor ez az érdeklődés elég sokat segíthet.
Én azt mondtam, hogy ha CSAK PASSZÍVAN akarsz tanulni, akkor az marha lassú.
A tudatos tanulás ennél sokkal gyorsabb lehet.
Persze a tudatos tanulás mellett nagyon jó, ha van filmnézés, de CSAK A PASSZÍV filmnézés nem hiszem, hogy kellő eredményt hozna.
Én tökéletesen egyetértek Ifjutitan válaszával :)
Annyit még hozzá fűznék ehhez a babás dologhoz, hogy a gyerekek sokkal könnyebben tanulnak meg bármit a felnőtteknél. Ennek több oka is van. Az egyik, hogy teljesen végtelenek, így ösztönösen mindent megpróbálnak megérteni, megtanulni. A másik pedig, hogy az agysejtjeik (mivel tömörebben vannak, az agy mérete még kicsi) jobban, könnyebben tudnak egymáshoz kapcsolódni, ami a hatékonyabb tanulást eredményezi, a jó memóriát. Azt hiszem valami ilyesmi. Így emlékszem. E
gy előadáson hallottam, most hasznát vettemxD remélem nem írtam hülyeséget (unok most utána nézni) :D
Van többféle módszer a szavak rögzítésére, igen az egyik az, amit te írsz. Elvileg elég hatékony.
DE te két dolgot kérdeztél. Én meg azokra próbáltam válaszolni. Nem akartam igazán belemenni más dolgokba, hanem próbáltam a kérdéseknél maradni.
Röviden:
1. Igen, de 2 hónap alatt nem igazán fog látszani az eredmény, ha napi 10 órán át filmet nézel szerintem akkor is csak minimális.
2. Szerintem a fő különbség az idő. A gyerekek marha sokára tanulnak meg beszélni, pedig nagyon sok nyelvi inger éri őket. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!