Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet horvátu...

Mennyi idő alatt lehet horvátul önállóan megtanulni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Semennyi. Nyelvet nem lehet önállóan megtanulni. Egyébként meg az előismereteidtől függ, pl. milyen más nyelveket tanultál.
2012. ápr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
német felsőfok, angol felsőfok, 5 évig tanultam oroszul, és a holland nyelv alapjait is ismerem
2012. ápr. 28. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez igen jó alapnak látszik, de szerintem teljesen önállóan akkor sem tudod megtanulni. Keress egy tanárt, akivel megállapodhatsz, hogy kitűzi az anyagot, és időnként találkoztok, és akkor kevesebbe kerül, mintha hetente kétszer járnál hozzá.
2012. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem lehet megtanulni. De az sem igaz, hogy meg lehet. A kettő közt van az igazság: egyedül is tudsz szókincset fejleszteni, és a nyelvtant is megtanulhatod, de 1-2 horvát anyanyelvűvel chatelned kell időnként, hogy szokjad a szóhasználatot, az utca nyelvét. Horvát zenét is ajánlatos hallgatni (simán jó a modern zene is), hogy a kiejtés rögzüljön. Ha nem tanulod el senkitől a kiejtést, akkor az első szavaidból ki fog tűnni, hogy külföldi vagy (ezzel persze semmi bajuk sincs, csak ugye jólesik a dicséret, ha esetleg azt mondják, hogy szép a kiejtésed). Van egy jó könyv is, amiből lehet tanulni, van hozzá munkafüzet és hanganyag is. Ha szeretnéd, megkeresem neked, fejből nem emlékszem rá.
2012. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. végre valaki biztat! a zenehallgatás jó ötlet. ismerem a könyvet, amit említettél. én a netről a teach yourself croatian-t találtam hanganyaggal, meg más szintén hanganyagos könyveket, nyelvtani leírást, de mind angolul tanít, ami persze nem gond.
2012. máj. 1. 08:14
 6/8 A kérdező kommentje:
tanárt sajnos nem találok felénk, ezzel kezdtem, így marad az önálló tanulás, de a chatelés is nagyon jó ötlet! köszi
2012. máj. 1. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Merrefelé kéne neked tanár?
2012. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tatabánya
2012. máj. 3. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!