Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek hogy sikerült a nyelvviz...

Kinek hogy sikerült a nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés

Hányadszorra sikerült, milyen szinten, hány nyelvűn és hol?


Köszi:D

15/L


2011. szept. 13. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
elsőre angol közép kétnyelvű origó
2011. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hány éves vagy?
2011. szept. 16. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen angol felső origó kétnyelvű gyakorlatilag tanulás nélkül 92%. persze azt hozzá kell tennem, hogy nyelvi előkészítőbe jártam. de annak ellenére, hogy ilyen király vagyok angolból, most fizikusnak készülök :D:D:D de egyébként gyakorlással, pl filmnézés, angolul olvasás, könnyen meg lehet szerezni a vizsgát, külön órára se kell járni, ha ügyes vagy.
2011. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek ilyenekbe. Az előttem szóló nagyzol. Igen is kell tanulni rá. Főleg a felsőfokra amely elég nagy szókincset igényel és az nem ragad csak úgy rád. Ha effektív tanulás nem is szükséges, de olvasgatni és foglalkozni vele bőséggel kell.

Nekem kettő középfokom van. Egy németből és egy angolból. Az angolnál sikerült elhasalnom egyszer. A német viszont elsőre sikeredett.. Én mind kettőt a TELC-nél csináltam. Elbukni a bme-nél buktam el az angolt, mert nem szeretek illetve nem is nagyon tudok formálisan fordítani.

Amúgy pedig 19 évesen csináltam az angolt és 20 évesen a németet.

2011. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Német középfok, egynyelvű

Német szóbeli másodikra (ECL), az írásbeli ötödjére se, mindig 2%-on húztak meg.

Aztán átmentem telcre, elsőre bőven meglett az írásbelim.


ECL-re mindig annyit tanultam, mint egy hülye, ennek ellenére szóbelin éppen hogy csak átcsusszantam, mondjuk ott gyanús is lett volna, ha meghúznak. :D

Nem tudom, más ECL-es központoknál hogy megy a dolog, de itt mindenkit meghúztak valamelyik részen MINDIG (legalább) 1-2%-on, aki nem volt náluk tanfolyamon. Nem csak engem, másokat is... közröhej, egy ismerősöm 90% fölötti írásbelit írt, a szóbeliben a beszélgetős rész is rendre 90% fölötti, de ő is négyszer volt, mert magnón mindig "hiányzott" az a fránya 2 százalék...


Telcnél nem tudom, hogy hogy megy, de a biztonságos kedvvért elmentem előtte tanfolyamra, lám, bőven meglett az írásbeli is, nem tudom, anélkül ment volna-e.


RÖVIDEN: Hacsak nem anyanyelvi szinten beszéled a nyelvet (na jó, ez kicsit túlzás, értsd jól :D), ajánlatos előtte egy tanfolyam, mert anélkül biza' meghúznak, még akkor is ha teljesítetted a szintet...

A "fellebbezés" felirat pedig dísz...


L/19, és ebben az évben csináltam

2011. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BKRS ***** válasza:
100%

Egy felso fok irasbelim meg egy kozep fok c tipusu van.

Mindkettore agyon dolgoztam magam, a felson alig vesztettem pontot.

Az angol kozepfokra meg azert mentem c tipusra, mert ugy gondoltam, hogy vagy az irasbeli vagy a szobeli sikerulni fog, aztan gyorsan kellett legalabb az egyik, vegul mindketto sikerult, de csak hajszal hijan (asszem 1 ponttal voltam a bukas hatar folott az irasbelibol es talan 3-mal a szobelibol).

En a magam reszerol rengeteget olvastam, antikvariumokbol meg konyvtarakbol szereztem az anyagot, gyakorlatilag amiket szerettem kozepsuliban es angol az eredeti, azt az egyetem alatt elolvastam angolul. Eloszor szotarral, meg egy haver suru segitsegevel, aztan egyre inkabb onalloan.

Ket het tanulas utan kezdtem olvasni a hobbitot, na az ott egy kicsit meredek volt, de nagyon jol van megirva, sok ismetlodo szokinccsel, a feletol mar onalloan olvastam, marmint a haverom segitsege nelkul, viszont meg jo sokat kellett szotaraznom.

Az elonye ennek a hozzaallasnak az lett, hogy mire egy bizonyos nyelvtani jelenseghez ertunk angol oran, addigra mar raismertem ha angolul lattam. Ja meg az olvasasbol a mult idok nagyon jol rogzulnek. Mondjuk ha most csinalnam, akkor nem a Hobbittal kezdenem. Tul sok melo az eredmenyhez kepest, biztos lehetett volna valami konnyebbet is valasztani.

2011. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz:D
2011. szept. 24. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
14
2011. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi kedves 22:53, hogy jobban tudod, mennyit készültem nyevvizsgára, mint én. csak rá kell érezni a nyelv logikájára, az adott nyelven kell gondolkodni, és megy, mint a karikacsapás.
2011. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!