Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt olyan, akinek azért nem...

Volt olyan, akinek azért nem sikerült egynyelvű írásbeli nyelvvizsgája, mert nem lehetett szótárt használni, és nagyon kellett volna neki?

Figyelt kérdés
Én franciából gondolkodom a DALF-on, de minden nyelvből érdekelne.
2011. febr. 9. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Igen, vannak olyanok, akiknek azért nem sikerült a nyelvvizsgája mert nem beszélték a nyelvet.
2011. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő középfokú nyelvvizsgám egynyelvű. Igazából azt kell eldöntened, hogy egyszerűbb-e neked szótárral dolgozni, azon az áron, hogy cserébe fordítani kell. Én világ életemben utáltam fordítani meg szótárazni, ezért meg sem fordult a fejemben, hogy olyanra menjek. Egyik se könnyű, viszont tanulással mindkettő megoldható. Csak döntsd el, hogy könnyebb neked.
2011. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi második. Az első választ nem nagyon tudom értékelni, mert nem arról van szó ilyenkor, hogy tud-e vki egy nyelvet vagy sem, hanem pl. hogy én szeretek utánaellenőrizni a szótárban mindig, hogy biztos jó szót használok-e, és biztos, hogy helyesen írtam-e le...Mert nem szertnék kis hibákat sem ejteni. Szóban ez nem probléma, de írásban fontos. Ebből a szempontból nekem jobb lenne az Origós nyelvvizsga, azért is csináltam azt angolból, spanyolból, viszont úgy érzem hasznosabb lehet az egynyelvű. Spanyolból is azt kellett volna, de akkor az még nem volt itthon akreditált, most viszont a DALF-ot már elfogadják itthon is, külföldön meg biztos jobb, mint a magyar...de végülis majd rágyakorlok, és akkor nem lehet gond.
2011. febr. 10. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:
A tudnád a nyelvet nem kéne ellenőrizgetned.
2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha tudnál magyarul, értelmes mondatokat írnál:-)


Amúgy meg azért mert néhány szó pontos használatában az ember még nem biztos, vagy helyesírásában, még tudhat egy nyelvet. Írásban az ember nem ugyanúgy fejezi ki magát, mint szóban, hanem emelkedettebb stílusban, és mivel az írás ugye megmarad, az ember mindeképpen helyesen akarja megírni a fogalmazást, stb.


Kíváncs vagyok amúgy, hogy te mire vagy ennyire nagyképű? Hány felsőfokú egynyelvű nyelvvizsgát csináltál eddig életedben? És hány nyelvet használsz napi szinten?

2011. febr. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!