Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érezte már valaki úgy, hogy a...

Érezte már valaki úgy, hogy a szóbelin szerinte össze-vissza makogott aztán mégis sikerült a nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés

BME, angol középfok

A magnó nagyon jól sikerült, teljesen megértettem a szövegeket és a válaszokban is biztos vagyok, de a szóbelin mindig annyira bepánikolok, hogy alapvető hibákat ejtek. Múlt helyett jelenidőt használok és fordítva, a képeknél teljesen leblokkolok, stb... Már a második próbálkozásom és tökre kivagyok... Pedig használom az angolt, munkaközben is, de valahogy ez a szóbeli...


2010. máj. 21. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút éreztem, tudom miről beszélsz! Nem csak nyelvvizsgán, de sajnos egy csomó más vizsgán is azért értem el a tényleges tudásomnál rosszabb eredményt, mert nagyon izgulós vagyok.

Emlékszem, az egyetemen az első szigorlatomon szinte szédültem, annyira izgultam, és persze teljesen leblokkoltam. Volt olyan is, hogy meg sem mertem szólalni, pedig tudtam az anyagot. Ez nagyon gáz dolog, de nem tehetünk róla.

Ezt a vizsgadrukkot próbáltam sokféleképpen leküzdeni, agykontroll, relaxáció stb. Ami nekem legjobban bevált, az a homeopátiás Gelsemium 15 CH. Ebből 5 bogyót elszopogatni a vizsga előtti este, és újabb 5 bogyó a szóbeli előtt kb. fél órával. Megszűnik a gyomorgörcs, a szorongás, nyugodtan és lazán tudok beszélni. Áprilisban voltam angolból szóbelizni, és sikerült!

2010. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy elolvastad és hogy válaszoltál. Úgy örülök, hogy van aki megért. Sajnos körülöttem ezt senki nem érti meg, mindig csak ugyanaz a reakció, nem kell félni, nem kell izgulni, de ettől csak még jobban kivagyok.

Gratulálok a vizsgádhoz! Köszi az ötletet is, kipróbálom a bogyókat!

Őszíntén szólva a szerencsében és a csodában reménykedek, hátha meglesz a 60%. Nekem bőven elég lenne.

2010. máj. 21. 10:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom, hogy szörnyű, én is hiába vagyok túl már egy csomó szóbeli vizsgán (6 év egyetem), és szereztem némi rutint a vizsgázásban, ez a vizsgaláz megmaradt. Szerintem mi alkatilag vagyunk ilyenek. A környezetem nekem sem igazán tud ezzel mit kezdeni, kivéve tesómat, aki szegény ugyanebben a cipőben jár. :-S

A bogyókat sajnos én már csak az államvizsgám előtt fedeztem fel, pedig sok-sok felesleges stresszt megspórolhattam volna velük.

Írtad, hogy a magnód nagyon jól sikerült, akkor a másik résznél elég 40%-nak is meglenni. Szóval szerintem bőven sikerülhetett a vizsgád!

Ha meg mégsem jött össze, akkor legközelebb már "bebogyózva" :-))) simán fogod venni az akadályokat!

2010. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

(Rigó utcai német közép)

Én félig bőgve jöttem ki, borzalmas volt, már hívtam anyát, hogy akár fizetheti is a következő nyelvvizsgát, mert akkor égtem, hogy hihetetlen... Ehhez képest tök jól sikerült :O:O:O:D:D Vissza is akartam menni, hogy nem csak valami tévedés-e... De nem :D

2010. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is!

Mire hazaértem, már én is sírás határon voltam, én is úgy éreztem, teljesen hülyét csináltam magamból. Biztosan azt kérdezgették, miután kijöttem, hogy mit keresek én itt????

Ugyanazt éreztem/érzem amit te, hogy jól leégettem magam.

Ez volt a második próbálkozásom, de ha harmadszor is mennem kell, még azt a maradék kis önbizalmam és bátorságom is elveszítem, hisz már így is alig tudok lassan megszólalni.

Ráadásul a munkahelyemen is izélgetnek, hogy kéne az a fránya bizonyítvány és diploma, mert lejárt a tanulmányi szerződésem. Nem az számít, hogy ellátom a munkám angol részét is. Ez plusz stressz. Ha most se sikerül, fizethetem vissza a tanulmányi támogatást, amit képtelen lennék megoldani :(

2010. máj. 21. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szóbelin az egész jó volt, amikor csak egyedül kellett beszélnem, de amikor párban, akkor a párom elég gyenge volt. Ha erősebb lett volna, húzott volna valamennyire, de így nem igazán tudtam kihozni magamból a maximumot, voltak hibáim is (bár amikor észrevettem, rögtön javítottam magamat, nem tudom, hogy ez mennyire számít), és meglett a nyelvvizsga.
2010. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nagy a tét, de szerintem most ne görcsölj feleslegesen, mert az nem tesz jót az önbizalmadnak és az egészségednek. Néhány hét múlva úgyis kiderül, hogy sikerült-e. Az egy dolog, hogy te nagyon rossznak érezted a szereplésedet, attól még simán sikerülhetett! Csak erre koncentrálj!

Ha kiderül, hogy mégis újra kell menned, szerintem próbálj meg egy Pannon nyelvvizsgát(neten találsz infót). Itt a feladatok lényegében nagyon hasonlóak, viszont van felkészülési idő a vizsga előtt, össze tudod szedni a gondolataidat, és magadat. :-D

2010. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A középfokon kb. a makogás az, amit elvárnak.


A magnó a legnezebb a nyelvvizsgán, ha azt abszolváltad, akkor a szóbelitől nem kell félni, mert az meg a legkönnyebb.


A középfokú nyelvvizsgában csak az a nehéz, hogy bénák a témák. Nekem a felsőfokú jobban ment, a középfokon épp hogy átcsúsztam, 1 év múlva a felsőfokú jól sikerült. Mert ott több mozgástér volt, értelmes dolgokról lehetett beszélni, nem olyan életidegen, mesterkélt szituáció volt, mint a középfokon.

2010. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Tegnap megtudtam az eredményt, SIKERÜLT, 82%-os lett!!!!

A szóbeli része 41 pontos lett, a magnóhallgatásom 57.

:)

2010. jún. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!