Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit kérjek egy angolóráért?

Mennyit kérjek egy angolóráért?

Figyelt kérdés

Angol nyelvet oktatok már lassan 7 éve privátban, a Belvárosban.Brit diploma, külföldi évek mögöttem..

Egyszerre nem sok tanítványom van,és mindegyik más.

Volt olyan, aki 1500 Ft-ot alig 'tudta' kifizetni.

Valamelyik meg 3000Ft-ot sem sokallja.


Legtöbb a kezdő jelentkező és nem tudom eldönteni, mennyit kell kérni, hogy én se járjak rosszul, meg a diáknak se legyen egy legatyásodás, ha tőlem tanul.

(Sajnos a legtöbb tanítvány azt hiszi, hogy majd én fogom meg venni neki a tankönyveket..stb)ez már egy más kérdés..

Tanácsok?


2011. aug. 24. 00:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2011. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
hát szerintem ez ez az 1550/2000 Ft amiket irogatnak elég érdekes....ha nyelvtanár vagy akkor másfél óráért minimum 3000 Ft-ot kérj vagy még annál is többet.... Az én spanyol tanárom másfél óráért 4200 Ft-ot kért, 60 percért pedig 3000 Ft-ot. Szerintem az kérjen 1500-2000 Ft-ot akinek van egy felsőfokú nyelvvizsgája, de nem tanár...
2011. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
ma 00:59-nek üzenem, hogy az az ár egyáltalán nem reális... még egy matektanár is többet kér, az enyém 2000Ft-ot kért másfél órára..... és a nyelvtanárok mindig többet kérnek mint pl egy matektanár
2011. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha tanári végzettséged van, és felkészülsz az órásra, akkor tudnod kell mennyit ér számodra a befektetett munka. Én is tanítok (több, mint 10 éve), és nem a diákjaim pénztárcájához igazítom az áraimat (a fodrászom sem annak megfelelően kér a hajvágásért, hogy épp mennyire tudom megengedni magamnak egy adott hónapban) Én 60 és 90 perces órákat tartok minden szinten és még szaknyelveket is, és kb 30-90 percet készülök egy órára személyre szabottan (fénymásolás, ha szükséges, órafelépítés, az esetleges nehézségek megoldása, nyelvtani részek áttekintése-átgondolása a magyarázatok terén, oktatási anyagok készítése stb.) Velem kb heti 1 alkalommal 1 év alatt középfokig eljut az ember, de persze ez tanítványfüggő is (volt már, aki 8 hónap múlva középfokúzott, és volt aki, két és fél év után, de egyik sem rajtam múlt). Az óradíjam: 60p: 3500 ft 90 perc: 5000 ft. Ha valaki nem készül nem tanul, elküldöm, nem "lopok" meg semmit. Az én munkám, tudásom, tanítási módszerem, belefektetett időm és energiám ennyit ér.
2011. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
jól írja az utolsó:)
2011. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, én keresek angol tanárt, nem sokallanám az 5000-et sem 90 percért, ha a tanár valóban készülne. Gondolok itt arra, hogy van kialakított tanenete, érthetők a célok, hogy mit hogyan szeretne elérni velem. És ami a legfontosabb, segít abban, hogy önállóan otthon hatékonyan tudjak tanulni. (Nevezhetjük minőségi házinak is). Általában azt szokták csinálni, hogy leülünk és valami angollal eltellik az idő és a házi sem célirányos. Persze itt most sok diák nem készül. Mondjuk én felnőtt vagyok és az én pénzem fogy, így más a hozzáállás is.
2011. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
utolsó én megtanítalak ha akarod:) bár én nem vagyok tanár, csak van egy felsőfokúm, de sokak szerint nagyon jól magyarázok, az órák felépítését is jól megoldanám, sok tanárnál jártam már, tudom, hogyan kell. 2500HUF/másfél óra, érdekel?:) milyen szinten vagy?
2011. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

A hozzászólások elején említett óradíjak egy takarítónő órabérét sem érik el.

Aki végzett tanár és sok év tapasztalata van, ráadásul minőségi szolgáltatást nyújt, az nyugodtan elkérheti a 2.000 - 3.000 Ft / 45 perc árat.


Ebbe a díjba beletartozik az is, hogy a tanár készül az órákra, anyagokat gyárt, házit javít, stb.


Sajnos boldog-boldogtalan (angol) nyelvet tanít és lehet, hogy nem magas áron, de ezek az önjelölt "tanárocskák" csak kárt okoznak.

Az a véleményem, hogy itt a drágább-minőségibb az olcsóbb. Számold ki, ha évekig vegetálsz egy béna tanárnál alacsony óradíjjal és nem tanulsz semmit csak vesztegeted az időd és elmegy a kedved az angoltól, akkor hol állsz kb 1 év múlva. Ugyanezen idő alatt egy hatékony, de drágább tanár mellett szárnyalni lehet.


Szégyen, hogy micsoda pénzekért várnak el minőségi órákat. Ugye a magántanár is vállalkozó és ha befizeti a bérjárulékát és fenntartja az ehhez szükséges vállalkozást, ha azt vesszük, hogy nincs fizetett szabadsága vagy táppénze, akkor tessék kiszámolni, hogy mennyi marad ezekből az ezer forintokból...

2011. aug. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17:15ös

milyen szaknyelveket tanítasz?


illetve:középfokútól felsőfokúig mennyi idő alatt "juttatod el" az embert?

2011. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Erre mindig ugyanaz a válasz. Egyénileg változó, a tanulón múlik minden, ha eleve tud angolul, nagy az esélye. Elnézést a cinizmusért!
2011. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!