Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet kezdjek tanulni...

Milyen nyelvet kezdjek tanulni? Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

25/N vagyok, angol nyelvből van egy Origo közép fokú C-típusú nyelvvizsgám,12 évig tanultam angolt és mindennap használom (MSN-en beszélgetek külföldiekkel/USA,AU/GB/), úgyhogy nem okoz gondot sem a nyelvtan,sem szóban használni.Viszont hamarosan kezdődő PhD-képzés alatt muszáj szereznem még egy közép fokú nyelvvizsgát valamilyen más nyelvből,hogy végül ledoktorálhassak.


A problémám/dilemmám abból fakad, hogy anno a gimnáziumban 4 évig németet is tanultam második idegennyelvként, így mondhatjuk, hogy abból van valamennyi "alapom", ami viszont korántsem sok, mert elég gyenge volt az oktatás... Az már az első németórán nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a német nyelvtannal csak úgy lehet boldogulni, ha az ember bemagolja a szavak névelőit, hiszen azok képezik az alapját az igeidőknek és a ragozásnak.


Én viszont képtelen vagyok magolni,sosem tudtam,így attól félek,hogy nem tudnék hatékonyan felkészülni a nyelvvizsgára, nem tudnám bemagolni azt a millió névlőt (a szavak még hagyján) és nem tudnám jól elsajátítani a német nyelvet.


Arra gondoltam, lehet,hogy jobb lenne, ha elkezdenék inkább az alapoktól egy új nyelvet, ahol nem kell a névelőkkel bajlódni,mert nincs többféle, és aminek a nyelvtanja az angoléhoz hasonló.Nem igazán ismerem a különböző nyelvek nyelvtani szisztémáját, de a spanyol és az olasz érdekel, nagyon tetszik, és szívesen megtanulnám őket.(A franciát kizártam az írásmód és a kiejtés miatt "nem fekszik nekem")


Viszont nem tudok dönteni, nem tudom, hogy a minimális német alaptudásomat dobjam sutba és kezdjek el teljesen elölről egy új nyelvet, illetve nem tudom, hogy ha ez utóbbit választom, melyik nyelvvel próbálkozzak, melyik az,amelyik az angolhoz leginkább hasonlít nyelvtanilag.


Ebben kérném a segítségeteket/tanácsotokat.Szerintetek mi lenne a jó választás? Aki tud spanyolul vagy olaszul: mennyire hasonlítanak az angolhoz? Melyik a nehezebb?


Elnézést a hosszú leírásért, előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2011. júl. 2. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A németet nem ajánlom mert ahhoz rengeteg idő kell,az olasz az logikus nyelv,megtanulható,ellentétben a franciával,de az olaszban is kell tanulnod hím -nő és semleges nemeket
2011. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

spanyolból és angolból vagyok a toppon, de németet is tanultam. nagyon nem ajánlom, hogy a németet válaszd, az tényleg magolós nyelv.

a spanyolt viszont tudom javasolni, igaz, itt is van a főneveknek hímnemű/nőnemű névelői, de elég könnyű megjegyezni, legtöbbször a hímnemű főnevek o-ra, a nőneműek a-ra végződnek. Logikus a kiejtés is, kb amit írnak, azt mondják ki (nem úgy, mint a franciánál, tejóisten... :/). Nincs tárgyas ragozás meg mittomén. És nagyon sokan beszélnek a világban spanyolul, fél D-Amerika, Közép-Amerika, bár persze gazdaságilag nem fejlettek, de MSNen keresztül nagyon sok új embert és kultúrát ismerhetnél meg. ;)

És a spanyol zene is gyönyörű:

http://www.youtube.com/watch?v=lfhBKgCF9Ss

http://www.youtube.com/watch?v=tmt8qhmtnAE

esetleg nézz be ide: [link]

2011. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A spanyol/olasz/német közül szerintem az olasz a legkönnyebb, a spanyolt viszont a legérdemesebb tanulni, mert azt sokan használják. A német sem olyan nehéz egyébként, bár a 3 féle névelő húzós és a melléknévragozás is, pláne úgy, hogy nem olyan elterjedt, mint mondjuk a spanyol.


Viszont szerintem nem az alapján kellene döntened, hogy melyik a legkönnyebb. Hanem hogy a szakodhoz melyik illik. Milyen cégekkel lesz kapcsolatod, milyen országból származó intézményekkel, stb. Persze hogy angolul mindenki beszél, de mindenki jobban örül, ha a saját anyanyelvén beszélhet.

2011. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is 4 évig tanultam németet, bár náluk jól is tanították és meglett a nyelvvizsgám. egyébként a nyelvvizsga nem attól függ hogy mennyire tudod a névelőket. az írásbeliken általában használhatsz szótárt a levelekhez, a többi rész meg nem annyira áll ebből (pannont ajánlanám amúgy) a szóbeli nyelvtani része sem sok pont, ha jó a szókincsed akkor mehet. szóval szerintem ettől nem kell megijedni. viszont ha nincs hozzá kedved akkor én a spanyolt választanám. csak hogy a semmiből felhozz középfokra egy nyelvet, jóval több idő.
2011. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat/tanácsokat!


Igazság szerint a konzulensem azt mondta,hogy elsősorban az angolra lesz szükségem (konferenciákon,stb.),azt javasolta,hogy abból szerezzek egy szakmai nyelvvizsgát(ott az egyetemen belül),amit meg is fogok tenni.


Viszont mindenképpen kell a 3. év végére egy második közép fokú nyelvvizsga ahhoz,hogy ledoktorálhassak.A németről a konzulensem is azt mondta, hogy elég szűk területen használják, úgyhogy nem nagyon erőltette ő sem a németül tanulást.


Tehát tényleg az lenne számomra az elsődleges, hogy az angolhoz nyelvtanilag minél inkább hasonló, "százféle bemagolós névelőtől mentes",közép szinten minél hamarabb elsajátítható nyelvet válasszak.


Most már tényleg erősen gondolkodok a spanyolon:S


Továbbra is várom a válaszokat/véleményeket!


Nagyon köszönöm!

2011. júl. 3. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Én meg pont hogy ajánlanám a német nyelvet. Persze ez attól is függ, milyen területen szeretnél dolgozni a későbbiekben. Gazdaságban kifejezetten hasznos, sőt szinte követelmény a német nyelv ismerete, ezenkívül Ausztria itt van a szomszédban, ahol jó színvonalon, jó fizetéssel lehet élni, ráadásul nem is kell távol lenned Magyarországtól. Fontos a német nyelv, Németország nagyon fejlett és az angol mellett itt Közép-Nyugat Európában szépen el lehet boldogulni a némettel. Nekem felsőfokúm van belőle, 17 évesen csináltam. Igaz hogy szeretem a nyelveket, könnyen tanulom, de nem vagyok zseni. Ettől függetlenül angolból is felsőre készülök most és tanulom mellette a franciát, mert gyönyörű és hasznos nyelv. A németnek is van egyfajta logikája, ha ráérzel a nyelvre, már nem is nehéz annyira a tanulás, a nyelvtan is megtanulható, főleg ha már van alapszintű tudásod. A középfokhoz meg nem követelmény egy egész szótár ismerete, nem baj ha hibázol a névelőkben, attól még lazán leteszed a középfokot. Én azt mondom beszélni kell tudni, nem a magolás és nem a nyelvtan a lényeg. Képzeld, én is hibázok a névelőkben, holott tanultam Németországban és 90% lett a C1-em...
2011. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked! (utolsó voltam :))
2011. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!