Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvet szeretnék...

Kínai nyelvet szeretnék tanulni. Milyen nyelvkönyvet érdemes venni? Lent

Figyelt kérdés
Tud valaki olyan könyvet, ami lefekteti a kínai nyelv nyelvtanának alapjait? (elmagyarázza, kiejtést is gyakoroltat...)
2011. máj. 25. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mentél túlságosan bele a témába, azt sem írtad le, hogy melyik kínait szeretnéd tanulni(kantonéz, mandarin)?
2011. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a hivatalos nyelvet, amit mindenhol megértenek
2011. máj. 25. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
magyarul nem sok könyvet tudok, esetleg angolul vagy más nyelven (úgyértem más nyelv+ kínai)
2011. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de milyeneket tudsz?
2011. máj. 25. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, hogy NINCS olyan, hogy "hivatalos", valahol a mandarin van(a legelterjedtebb), valahol kantonéz, valahol emg millió más dialektus. Írásban van 2 hivatalos, ami mindenhol ugyanaz: hagyományos(kantonézhoz) és egyszerűsített(a PRC-ben használják). Nézz utána, hogy "chinese course book".
2011. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt lehet kezdeni a tanulást:

[link]


Orrba-szájba gyakorolni a kiejtést és a hangsúlyt, jól tudni a pinyint, ez a lényeg. Írni meg ráérsz később is, bár egyébkét nincs sok értelme megtanulni az írásukat.

2011. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Konfuciusz Intézetben a Great Wall Chinese könyvből oktatnak, sehol se láttam még ilyet, de náluk be lehet szerezni, én június végén megyek két hetes ingyenes ismerkedő tanfolyamra, szerintem érdemes elmenni egy ilyenre.
2011. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és hol lehet jelentkezni erre?
2011. jún. 2. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
www.konfuciuszintezet.hu
2011. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!