Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a holland nyelv?

Nehéz a holland nyelv?

Figyelt kérdés
Németül tudok valamennyire,tudom nem sok köze van egymáshoz csak pár szó egyforma!Mennyi idő alatt lehet megtanulni egy közepes nyelv érzékkel rendelkező embernek?Egy év alatt el lehet sajátíttani?
2011. máj. 22. 17:18
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Na, a részeg matrózos példa kapásból hülyeség.


Mint azt előttem a holland szakos válaszadó írta, a hollandra önálló nyelvként kell tekinteni, s nem pedig a németből vagy az angolból levezetni. Persze, lesznek hasonlóságok, elvégre rokon nyelvek, de ha legalább minimális szinten helyesen akarod beszélni, pusztán a hasonlóságokból nem fogsz megélni.

Egyrészt, alapjaiban persze hasonló a másik két nyelvhez (főleg a némethez), de már a közepesen nehéz részei sem. (Teszem azt, a német szórendek segítenek megérteni a holland lényegét, de egy szint felett pont annyira "visznek félre", hogy az már zavaró legyen.)

Másrészt, vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem tudsz az angolból vagy a németből levezetni, pl. az elhelyezkedésre utaló igéket vagy pláne a folyamatos igeidőket. (Vagy, ha le tudod, akkor már olyan szinten állsz németből/angolból, hogy az fog segíteni, hogy már van komplex rálátásod egy germán nyelvre és nem az, hogy le tudod vezetni belőle.)

2014. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
#21: Persze, nem levezeted belőle, hanem tökugyanaz a kettő.
2014. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Hollandok között konyhai szinten 3 hónap tökéletesen elég. Nagyon könnyü nyelv! Szerintem... sőt, talán a legkönnyebb európai nyelv.
2016. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!