Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy német? Melyiket...

Spanyol vagy német? Melyiket érdemesebb, könnyebb tanulni egy angolosnak?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 9.-es,és ezen a héten derült ki hová vettek fel minket.Azonban még ezen lehet változtatni.Két iskola között vacilálok,a Karinthy frigyes gimnázium német kéttannyelvű részén és a Károlyi Mihály spanyol kéttannyelvű részén.Szerintetek melyiket érdemes angol után tanulni,vagy melyiket könyebb?Angolból nagyon jó vagyok.
2011. ápr. 23. 13:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de a német egy kínszenvedés lesz neked az angol után

én szerencsére németet tanultam először, és a német után az angol felüdülés

2011. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Főleg akkor az, haz anyanyelved német és az angolt negyede alatt megtanulhatod mint a többiek xD
2011. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
igen a német sokkal érdemesebb,de készülj fel hogy tényleg kínszenvedés lesz az angol után. én is szerencsére fordítva tanultam így nekem az angol a kisujjamból jött olyan egyszerű egy nyelv. a németben nagyon nehéz a nyelvtan,de szótanulással nem lesz valószínűleg nehéz dolgod :)
2011. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Na én tanulom a németet, angolul meg elég jól tudok (Karinthys nevelés), és azt kell hogy mondjam, hogy nem az angol UTÁN nehéz, hanem az angolhoz KÉPEST. Az angol alap szinten könnyen elsajátítható, és utána lesz egyre nehezebb, míg a német már az alap dolgokban kezdi a szabályokkal, de utána már nyugis.

És tudom, sokan jönnek azzal, hogy a német csúnya, de csak az, amit délen beszélnek, az osztrák-bajor-svájci, de az északi igen szép is tud lenni.

2011. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!