Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy német? Melyiket...

Spanyol vagy német? Melyiket érdemesebb, könnyebb tanulni egy angolosnak?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 9.-es,és ezen a héten derült ki hová vettek fel minket.Azonban még ezen lehet változtatni.Két iskola között vacilálok,a Karinthy frigyes gimnázium német kéttannyelvű részén és a Károlyi Mihály spanyol kéttannyelvű részén.Szerintetek melyiket érdemes angol után tanulni,vagy melyiket könyebb?Angolból nagyon jó vagyok.
2011. ápr. 23. 13:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
az igazság az,hogy a karinthyba jártam előkészítőre és hozzá nőtt a szívemhez is...viszont a Károlyiról társaságilag jobb véleményeket hallani,és pár leendő osztálytársammal már össze is barátkoztam...Meg ugye a karinthy kiviszi még évközben is a diákokat Németorzságba,a Károlyi pedig csak a 10 legjobbat évvégén Spanyolba...mit tegyek?
2011. ápr. 23. 13:03
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Németet tudom ajánlani, sokakl fontosabb nyelv mint a spanyol.

Lényegében a spanyol az csak arra jó, hogy vagy latin amerikai sorozatokat fordíts le fillérekért, vagy éppenséggel azokban szeretnél játszani. :D

A német az mindenhova tökéletes (műszaki, gazdasági ill. politikai téren is egyaránt fontos).

2011. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a németet.

Igaz, hogy a spanyolt világviszonylatban sokkal többen beszélik, de nem mindegy, hogy hol. Spanyolul Dél-Amerikában beszélnek a legtöbben, ami viszont sokkal fejletlenebb térség, mint Európa, ahol az angol mellett a német dominál.Ezek mellett én nagyon szeretem a németet, szerintem nem bánnád meg.

2011. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de azt vegyétek figyellembe,hogy angolos vagyok jelenleg!én meg azt hallottam,hogy akik elsőként angolt tanulnak azok nagyon megszenvednek a némettel:S
2011. ápr. 23. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is a németet ajánlom, igaz, kicsit elfogult vagyok, mert félig német vagyok, és a Karinthyba is jártam (igaz, az angol részére). Magyarország nagyon sok mindenben kapcsolódik Németországhoz (gazdaságilag, kultúra szintjén, politika), így a német nyelvet sokkal többre tudod majd használni. Ráadásul a Karinthyban a tanári gárda is jó, hát még a közösség :)
2011. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő én már csak azt szeretném tudni,hogy angol után nem túl nehéz a német?
2011. ápr. 23. 13:26
 7/14 anonim ***** válasza:
változó. nekem pl kínszenvedés a német, előtte angolt tanultam, és visszasírom azokat az időket. nagyon utálom a németet:(( a többiek nagyon szeretik, semmi bajuk nincs vele.
2011. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem olyan nehéz, de nehezebb, mint az angol.
2011. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lényegében annyi a különbség, hogy a német mindent ragoz (röviden és tömören). :) Tehát ha valaki tudja kivállóan a németet az orosszal se lehet gondja mert ugyan az a nyelvtan csak az ábécét és a szavakat kell hozzá megtanulni :)
2011. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekünk muszáj az angol mellett németet is tanulni, de én UTÁLOM

annyira csúnya egy nyelv (bár ha te szeretnél németo-ban dolgozni, megéri)

a spanyol meg annyira szép nyelv, nagyon szeretnék megtanulni spanyolul

2011. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!