Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy angol nyelvet...

Német vagy angol nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, melyikre lenne Neked szükséged, ezért kéne neked dönteni... Én 12 éve tanulok németül, nagyon szeretem, és második nyelvként nagyon könnyűnek találom az angolt...Ismerek olyat, aki fordítva csinálta, és az angol után kész kínszenvedés neki a német. Szóval, ha netán mindkettő érdele, az első sorrendet ajánlanám.
2011. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Angol kell, a német akkor jó, ha tudsz mellette angolul is.

Szóval én azt mondanám, hogy hosszabb távon angol ÉS valamilyen nyelv, pl. a német, főleg ha műszaki területen és Európában gondolkodsz.

2011. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Angol egyértelműen sokkal fontosabb a Németnél bár ez személytől is függ, de Angol szerintem speciális eseteket kivéve (Ausztriába akarsz költözni pl.) ígyis úgyis üti a többi nyelvet.
2011. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Angol nekem fontosabb neked nem tudom, nem ismerlek te idegen!
2011. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek annyiban egyet, hogyha már úgy adódott, hogy németet tanultál, akkor sokkal jobban jártál, ugyanis az angol sétagalopp lesz. Ha viszont egyiket sem beszéled, akkor ne a németet válaszd. Műszaki területen jól jön, ha mondjuk Németország felé orientálódsz akkor elengedhetetlen, de csak az angol mellett. Angol után németet tanulni kicsit szenvedés. :( Sajna én is tapasztaltam, pedig semmi ellenérzést nem táplálok a német iránt, tetszik a hangzása, nagyon is, de büdös nehéz.


Ha mérnökembernek tanulsz, akkor második nyelvnek németet tanulj, hiába nehéz, azt érdemes.

Ha az uniós államapparátushoz szeretnéd ha közöd lenne a jövőbeli munkád során, akkor angol mellé franciát tanulj.


Nyilván ezek a párosítások jók, de akkor sem dől össze a világ, ha az angolt mással párosítod, sőt!

2011. aug. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Az az igazság hogy már 12 éve németet tanulok,ebből is érettségiztem idén de pár ismerősöm azt mondta hogy az angol sokkal hasznosabb ezért elbizonytalanodtam. Kiskorom óta az angol jobban tetszett de amikor mentem első osztályba egy olyan faluba költöztünk ahol csak németet lehetett tanulni az isklában,középsikolában 9-ben meg úgy voltam vele hogy nem kezdem el az angolt tanulni mert kész szenvedés lenne de amikor félévkor németről át akartam menni angolra nem engedték,azt mondták csak akkor engedik ha leérettségiztem németről. Eddig úgy volt hogy németből fogok nyelvvizsgázni de már nincs kedvem a némethez,az angol sokkal jobban tetszik,ahogy beleolvastam angol könyvbe sokkal könnyebb is. Szerintetek nyelvizsgázzak németből aztán kezdjek el angolt tanulni vagy hagyjam a németet és kezdjek el tanulni angolt majd nyelvizsgázzak abból?
2011. aug. 27. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyelvvizsgázzál németből, hiszen a nélkül 12 év munkáját dobnád ki...
2011. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!