Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemesebb...

Melyik nyelvet érdemesebb tanulni? Német vagy francia?

Figyelt kérdés
Most ne az alapján írjatok, hogy melyik hangzik jobban, hanem hogy melyik a hasznosabb illetve nehezebb. Németet tanultam 4 évig, de max. egy kenyeret tudok kérni a boltban, szóval majdnem 0 vagyok, de tudom hogy nem olyan nehéz. Viszont a franciát nem ismerem, és sok rosszat is hallottam róla...
2011. febr. 8. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A francia az EU második hivatalos nyelve, és a világon sokkal több helyen beszélik, mint a németet. Viszont szerintem a német könnyebb.
2011. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy könnyebb a német. Franciából ha igyekszel 4 év alatt felsőfokút tehetsz.

Figyelj, nem kell megijedni a franciától. igen, van egy kiejtése, de melyik nyelvnek nem furcsa elsőre? Fél év után úgy megszokod, hogy csak na. Emelett a franciáknak van vagy 3 nyomorult igeidejük és csókolom (2-2 múlt és jövőkifejezés+ a kötőmód, amit kb. sosem használnak...ez még így is csak 6, ráadásul nem is nehezek). A szavaik egy része pedig ismerős lesz az angolból (az angolban is használt latin eredetű szavakra utalok).

Ha akarattal állsz neki, és nem siránkozással, simán menni fog:) Nem kell megijedni semmitől, gondolj bele, minden nyelv megtanulható.

Egyébként igen, a francia gazdasági és politikai befolyása sokkal nagyobb, mint a németé, ehhez képest kevesebb beszélője akad itthon, tehát sokkal jobban megéri.

2011. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Várom a további válaszokat :)
2011. febr. 8. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
en most angolt tanulok es en is e ketto nyelv kozott gondolkodtam masodik nyelvkent... De nagy valoszinuseggel a franciat fogom...
2011. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

oké hogy a francia EU második nyelv,de Közép Európában meg mindenki beszéli a németet. Az angol után általában ezért választják sokan a németet,hogy a környező országokban megértessék magukat. Az angolok is németet tanulnak először (legalábbis az én cserediákom,és az ő környékén élők-Anglia),aztán mást.

amúgy nem nehéz nyelv a német,és kiejtés szempontjából is sokkal egyszerűbb

2011. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is angolt tanulok, már 9. éve év végén meglesz a középfokú :) Azt olvastam hogy angoltudáshoz a francia a könnyebb, de németet már tanultam 4 évig (igaz, nem sokat jegyeztem meg) de akkor is előnyben lennék az elején.
2011. febr. 10. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
A német valamivel fontosabb még világszinten is, európai szinten pedig sokkal fontosabb, de nagyon nehéz, szóval ha tanulhatóság szempontjából akarnál választani akkor inkább francia, hasznosság alapján német, ez egyértelmű.
2011. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez egy szubjektív dolog,szerintem az izlandi nyelvhez mérve mindkettő könnyű.Szerintem az nagy haladat,ha tudsz kenyeret kérni:)A TE kezedben van a döntés.
2011. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!