Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, francia vagy olasz...

Német, francia vagy olasz legyen a második nyelvem?

Figyelt kérdés

1.: Angol

Melyik a könnyebb?


2011. ápr. 21. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
németet ne!!! nagyon nehéz 10 éve tanulom és nem tudok semmit.
2011. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

hát én is 6 éve tanulom, és nem vagyok túl okos. a francia meg detto, de akkor már inkább a 3 közül a francia. sok osztálytársam tanul, és ők tudnak is. csak jó tanár kell. inkább ez a fontos. :))

sok szerencsét.

2011. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. ápr. 21. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem az a lényeg, hogy melyik érdekel jobban, mert nyelvtanulásnál nagyon fontos, hogy ne csak órára készülj, hanem használd is, pl olyan nyelven filmek, olyan nyelvű cikkek olvasása, külföldi levelezőpartner, stb. meg nyilván nagyon sok múlik a tanáron is.

én németet tanulok. a nyelvtant meg ilyeneket illetően egész sokra haladtam egy pár év alatt, mégsem érzem az, hogy el tudnék valakivel normálisan beszélgetni németül. tudod miért? mert nem tetszik a nyelv és soha nem foglalkozok vele külön semmit. angolból is így volt, az alapjaim megvoltak, de amíg nem kezdtem el dalszöveget fordítani, levelezni, stb., nem ment igazán.

szerintem egyik nyelv sem egyszerű, de egyik sem lehetetlen. szerintem azt válaszd, amelyik érdekel :)

2011. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10 éve tanulod a németet... Igen az általánosba semelyik tanár se tud semmit...
2011. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A leghasznosabb a német, de ha nem tetszik, akkor válaszd a franciát, az könnyebb is az angol után.
2011. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A német hasznosabb.

Válaszd a németet, ha gazdasági, üzleti, műszaki szektorban vagy az idegenforgalomban akarsz elhelyezkedni. Sok-sok szakirodalmat csak angolul és németül érsz el, más nyelveken nincs igazán forrás.

Válaszd a franciát, ha uniós vagy azzal kapcsolatos szakmát szeretnél, az idegenforgalomban is fontos nyelv.

Az olasz a latin miatt lehet némi segítség ha orvosi vagy jogi pálya felé orientálódsz, de nem szerzel olyan nagy előnyt... Könnyebb nyelv, mint a német vagy a francia, de kb annyival hasznosabb a már említett máik két nyelv.


Ne érts félre, minden nyelv hasznos és előny ha beszéled. az angol mellé már majdnem mindegy mit tanulsz :)

azt a nyelvet válaszd, ami jobban tetszik vagy amelyik országot/kultúrát érdekesnek találod, az segítheti a tanulást. Egyik nyelv sem pofonegyszerű, tanulni mindegyiket kell, de ha jó tanárt kapsz és egy kicsit is érdekel a nyelv és gyakorolsz, egyik sem lesz olyan nehéz :)

2011. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A német a leghasznosabb, de a legnehezebb.

Sztem a francia könnyebb, mint az olasz, de ez egyénfüggő, kinek melyik könnyebb. Van, aki rosszul van tőle, hogy a franciában a felét nem ejtik ki annak, amit leírnak, de sztem attól még könnyű.

De legjobb lenne idővel fr-t és olaszt is, mert annyira hasonlóak, hogy egyik után már nagyon könnyű lenne a másik.

2011. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) (mindenkit felpontoztam :D)
2011. ápr. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!