Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy olasz (2. nyelv)?

Német vagy olasz (2. nyelv)?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni kérlek segítsetek: DD Német vagy olasz? köszi: D
2011. márc. 29. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát én németet tanultam németországba angol után. de nagyon sokat szenvedtem vele, a német nagyon nehéz pedig a férjem is német.

viszont beszélik usztria, svájc németország. az olasz meg csak igazából olaszországba jó, habár azt hallottam az egyszerübb nyelv.

2011. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
46%
Az olasz sokkal szebb nyelv:) én az olaszt választanám... nem szenvednék a némettel...
2011. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
57%

Második nyelvként bármelyik jó, az olasz is egyre népszerűbb itthon.


Az alapján dönts, hogy neked melyik szimpatikusabb, pl. a németet sokan nem szeretik a hangzása miatt, és nehezen megy a nyelvtanulás ha nem maximális lelkesedéssel vágsz bele.

Az sem mindegy, milyenek a lehetőségeid, bár a neten már mind a két nyelven elérhető nagyon sok jó oldal ahol gyakorolhatsz.

Közeli ismerős, barát tud-e segíteni ha elakadsz? Van ismerősöd/rokonod az adott országban, ahová egy-egy hétre kiutazhatnál?


Én speciel az olaszt választanám mert a németet nem szeretem, de ha pl. lenne iskolában ingyenesen, magas színvonalon német oktatás, gyakran járnék a családdal Ausztriába, lenne egy unokatesóm Németországban aki meghívna nyárra egy hétre, akkor inkább a németet..

2011. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
szerintem a németet jobban tudod hasznosítani (pl. sokkal több olyan álláslehetőség van, ahová német a követelmény, mint ahová az olasz), de az biztos, hogy nem a legkönnyebb nyelv.
2011. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

mi a cél?


ahogy írták fentebb, a német sokkal inkább hasznosítható, de az olasz után pedig könnyebben megtanulhatsz mondjuk spanyolul. ha elhelyezkedés céljából kell, akkor egyértelműen a német.

2011. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire kell. Üzleti, műszaki, idegenforgalmi és tudományos területen a német sokkal fontosabb. Ha lány vagy és a célod az olaszpasizás, akkor tanulj olaszul.
2011. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
57%
Az olasz már nem csak olaszpasizáshoz jó, sok helyen előny.
2011. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Angol után párhuzamosan tanulom a németet és az olaszt. Lényegesen könnyebb az olasz és gyorsabban is tanulható.


Ha a nyelvtanulás a cél, válaszd az olaszt. Gyorsabb eredmény, nagyobb sikerélmény.

2011. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Huh! Mindenkinek nagyon köszönöm:) igen hallottam róla, hogy angol utána német elég nehéz... meg alapból is. A német munkalehetőségileg lenne jobb, az olasz meg szebb, nagyobb érdeklődés fűz hozzá... és szerintem jobban is menne a tanulása mert jobban leköt...
2011. márc. 29. 20:41
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Amelyik jobban érdekel. Hiába kezdenéd el a másikat, közben mindig arra vágynál, amit nem tanulsz, így nem menne.
2011. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!