Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy olasz (2. nyelv)?

Német vagy olasz (2. nyelv)?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni kérlek segítsetek: DD Német vagy olasz? köszi: D
2011. márc. 29. 11:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

A német és az olasz is csúnya nyelv, a német nehéz, de lehet használni, az olasz könnyebb, csak nem sokmindenre jó.


Német: nagy erőbefektetés, nagy eredmény, olasz: kevés erőbefektetés, kevés eredmény. Ezt kell mérlegelni.

2011. márc. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%

Nos, én olasz kéttannyelvűs vagyok, általánosban előtte 5 évig németet tanultam.

Én imádom a németet, az olaszt is eléggé szeretem.

A német: tipikusan egy olyan nyelv, amitől mindenki undorodik, de ha elkezdi tanulni az ember, a többség megszereti. :)

Az olasz: a hangzása alapján nagyon sok mindenkinek tetszik, de tanulása közben kissé "cigányosnak" tűnhet.

A németet 120 millió ember beszéli, a német nyelvű országok az egyik leggazdagabbak, míg az olaszt csak Olaszországban beszélik, kb 60 millióan.

De azt is figyelembe lehet venni, hogy az olaszok nem nyelvtanulósak, a németek viszont beszélnek szinte mind angolul vagy franciául, esetleg olaszul. Szóval ilyen szempontból lehet, hogy az olasz is jó választás. :)

Tényleg az a fontos, melyiket szeretnéd Te!;)

2011. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"a németek viszont beszélnek szinte mind angolul vagy franciául"


Nem beszélnek annyian, mint sokan képzelik, és még kevésbé használnak szívesen idegen nyelvet. Németeknél nagy előny, ha valaki németül tud.

2011. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!