Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak még?...

Milyen nyelvet tanuljak még? És mi a véleményetek a latinról? Nehéz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

(Bocsánat, nem tudtam eldönteni, melyik kategóriába írjam...)


Szóval az a helyzet, hogy meg szeretnék tanulni egy új nyelvet. Nem is azért, mert szükségem lenne rá, inkább csak azért, mert szeretném növelni a műveltségemet.

Kb. 10 éve tanulok angolt, azt lassacskán már emelt szinten fogom tudni. Németet tanultam pár évig, de nem tudtam megbarátkozni vele. Most a latinon gondolkodom, de nem tudom, az milyen. Nehéz-e, vagy meg lehet-e vele birkózni.


Nem az a lényeg, hogy világnyelvet tanuljak, amin feltétlenül meg kell szólalnom. Tényleg csak a műveltség gyarapítására, ezáltal a logikám erősítésére szolgálna egy új nyelv.


Nem tudom, hogy ilyen szempontból kifizetődő-e a latin nyelv. De ha esetleg lenne más tippetek (aminek nagyon örülnék!), hogy szerintetek mi lenne még ajánlott nyelv, azt szívesen venném!


20/L


2011. jan. 3. 21:43
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznosakat írtatok! :)
2011. jan. 4. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!