Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak még?...

Milyen nyelvet tanuljak még? És mi a véleményetek a latinról? Nehéz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

(Bocsánat, nem tudtam eldönteni, melyik kategóriába írjam...)


Szóval az a helyzet, hogy meg szeretnék tanulni egy új nyelvet. Nem is azért, mert szükségem lenne rá, inkább csak azért, mert szeretném növelni a műveltségemet.

Kb. 10 éve tanulok angolt, azt lassacskán már emelt szinten fogom tudni. Németet tanultam pár évig, de nem tudtam megbarátkozni vele. Most a latinon gondolkodom, de nem tudom, az milyen. Nehéz-e, vagy meg lehet-e vele birkózni.


Nem az a lényeg, hogy világnyelvet tanuljak, amin feltétlenül meg kell szólalnom. Tényleg csak a műveltség gyarapítására, ezáltal a logikám erősítésére szolgálna egy új nyelv.


Nem tudom, hogy ilyen szempontból kifizetődő-e a latin nyelv. De ha esetleg lenne más tippetek (aminek nagyon örülnék!), hogy szerintetek mi lenne még ajánlott nyelv, azt szívesen venném!


20/L


2011. jan. 3. 21:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Esetleg még szóba jöhet a francia nyelv is. Erről mi a véleményetek? Ugyanazok a kérdések merülnek fel ezzel kapcsolatban is, mint a latinnal.

És melyik a könnyebb? A francia, vagy a latin?

2011. jan. 3. 21:44
 2/21 anonim ***** válasza:
Latint csak akkor ha orvosnak vagy ügyvédnek akkarsz tanulni, amúgy egy halott nyelvbe kár energiát fektetni.
2011. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
45%
A lati könnyű és ha megtanultad, akkor könnyedén menni fog az összes latin-eredetű nyelv is:a francia, spanyol, portugál, olasz...Sok sikert!
2011. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Biztos hogy nem tanulnál inkább valami germánt? ;)
2011. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Angolul tanulj inkább. Bármi lesz belőled, most az angol szinte az egyetlen nyelv, ami mindenütt hasznoddá lehet.

A latin nyelv (mellett hogy "halott") igen nehéz , 5-6 év, mire a grammatikával mindennel együtt átlátod. Onnan könnyebben mennek ugyan akár a germán nyelvek is, de érdemes ennyi "tanulópénzt" belefektetni?!...

2011. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 yuda ***** válasza:
100%
A latin az holt nyelv -ha tényleg semmi más ötleted nincs akkor logika fejlesztésére és bizonyos kultúra megértése miatt is figyelemreméltó lehet -de tényleg csak akkor,ha nincs jobb ötleted,mert az idő ezzel is ugyanúgy telik,mintha élő nyelvet tanulsz.
2011. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem tanulj meg spanyolul, nagyon szép és könnyű nyelv. Ami még hasznos lehet, az valamelyik szláv nyelv. Láttam diákmunka hirdetéseket, lengyelül tudó diákok, kapcsolattartásra, 950 ft/óra!!! És ez csak diákmunka! Egyébként nagyon jó, hogy így gondolkozol: a nyelv érték, és én vallom, hogy minél több nyelven tudsz, annál sokoldalúbb leszel, hiszen a nyelvvel együtt a kultúrából is ragad rád:)

2011. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt "szerencsém" 1 évig latint tanulni... őszintén, nem könnyű megtanulni, mire a nyelvtana elég bonyolult és nehéz... rengeteg végződés van, így a ragozás nem könnyű. Én azt ajánlom, hogy tanulj egy olyan nyelvet, aminek azért hasznát is veszed...
2011. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: még annyit, hogy nagyon nagy kíváncsisággal és várakozással telve néztem a latin elé, de hamar kiábrándultam belőle....
2011. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

22.02, igen, pont ezért szeretnék még tanulni. :)

Valaki írta, hogy tanuljak angolt. De hiszen azt tanulom. Direkt írtam bele a kifejtésbe.


Most a latinon és a francián gondolkodom nagyon. A latint tényleg csak a műveltség miatt, és -ahogy azt valaki írta is- abból könnyebben jöhetne a francia.

Vagy érdemesebb lenne csak a franciába belevágnom? Úgy nehéz lenne?

2011. jan. 3. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!