Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv tetszik a legjobban?

Melyik nyelv tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés
Természetesen az anyanyelv után. Melyik az a nyelv amelyik hangzásra nektek a legjobban tetszik? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyiket könnyű tanulni meg ilyenek hanem, hogy csak úgy hallásra nektek melyik nyelv tetszik a legjobban? Nekem a Német.
2010. dec. 18. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

francia, izlandi, feröeri (néha norvég is), latin, de vannak kedvenc szókapcsolataim, angolban és olaszban is :)

minden nyelvvel más hangulatot tudnék kifejezni, mintha más funkciójuk lenne. ez tetszik igazából. :)

2010. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Német. Sosem érdekelt ez a nyelv, aztán amikor először hallottam élőben, beleszerettem. És azóta is tanulom és tanulom... és kezdem úgy érezni, hogy ez a tanulás soha nem ér véget, de minden percét élvezem.
2010. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

sorrendben írom:

1.orosz 2.angol 3.német

francia

2011. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Perzsa, izlandi es gorog
2011. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Spanyol :D Olyan dallamos, latinos nem is tudom olyan élettel teli...
2011. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Brit angol, spanyol, orosz, finn.
2011. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

olasz és angol

de az olasz nagyon, csak az a baj bele h nem hasznos:/

2011. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a spanyol.

Gyönyörű hangzása van és dallamos. A spanyol tanárunk azzal kezdte az első órát, hogy "a spanyol nyelv azért olyan szép, mert a spanyolok énekelnek" és igaza van.

Ráadásul hasznos is, mert, aki folyékonyan beszél spanyolul, az megérti az olaszokat, a portugálokat és részben a franciákat, tehát multifunkcionális nyelv.

7 éve tanulok angolt és most kezdem tanulni a különböző akcentusokat, mivel eddig csak brit akcentussal beszéltem, de most jön be az amerikai és a kedvencem a jamaikai, amikor értelmetlenül odatesznek egy "~áh"-t a végére. Pl. rastafariah.

Ha lenne rá lehetőségem, akkor megtanulnék oroszul is, mert imádom a hangzását.

Három gyönyörű nyelv létezik a világon számomra. Az első a magyar, a második a spanyol és a harmadik az orosz.


(Azt még hozzátenném, hogy a spanyolok nem hajlandóak angolul beszélni, ezért hiába beszélsz hozzájuk angolul, vagy bármilyen más nyelven, nem fognak válaszolni, pedig tuti, hogy tudnak angolul. Tapasztalatból mondom, mielőtt lehurrognának.)

2011. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!