Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért állítják egyesek, hogy...

Miért állítják egyesek, hogy hallás után, fordítgatás nélkül meg lehet tanulni egy nyelvet, és nem fontos a nyelvtani szabályok bemagolása, amikor erre nincs is bizonyíték?

Figyelt kérdés

Nem lehet hallás után, fordítgatás nélkül megtanulni egy nyelvet! Hiába hallod, ha nem érted, mit mond, azt le kell fordítani!!!

Csak a nyelvzsenik képesek hallás után tanulni.


A nyelvtani szabályokról meg csak annyit, hogy tegnap kiírtam egy kérdést, amiben segítséget kértem az itteniektől az angol beadandómhoz. Egy rakás C1/C2-es nyelvvizsgás ember, tanár van itt az oldalon, de hozzá sem tudtak szólni, csak kioktattak, egymással vitáztak. 1 ember volt, aki segített, de ő elrontotta az egészet. Beadtam, elégtelent kaptam, ami annyira felidegesített, hogy a héten kiíratkozom az iskolából.


Világos, hogy NEM azért vallottam kudarcot, mert nem hallgattam eleget az angolt. Ha bemagoltam volna azokra a bonyolult igeidőkre vonatkozó szabályokat, meg tudtam volna oldani a feladatot.


Világos, hogy nincs igazuk. Akkor miért terjesztik?


tegnap 09:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10


De honnan tudjam, hogy megvan az a képességem, mint gyerekkorban?


Mi van akkor, ha az elmúlik kamasz/felnőtt korra?

Azt mondták a tudomány rovatban, hogy másképp tanul egy felnőtt, mint egy gyerek.

tegnap 15:13
 12/20 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor, ha az elmúlik kamasz/felnőtt korra?"


#9-es vagyok. Nem múlik el, csak egyrészt ahogy gyerekként is mindenki más és más időtartam alatt tanul meg beszélni, úgy felnőttként is eltérő idő kell ahhoz, hogy megtanulj egy nyelvet (bármilyen módszerrel is próbálkozol).

Másrészt gyerekként ott élsz egy adott anyanyelvi környezetben, ahol minden egyes nap órákon keresztül érnek a nyelvi hatások, a metakommunikációs velejáróikkal együtt. Gyakorlatilag esélyed sincs nem megtanulni a nyelvet (ha csak nincs valamilyen szintű szellemi fogyatékosságod). Felnőttként ezt legfeljebb úgy tudod utánozni, ha kiköltözöl egy célnyelvi országba, ahol rá vagy kényszerítve, hogy tanuld a nyelvet, mert nyelvtudás nélkül egy pohár vizet sem tudnál kérni.

tegnap 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem múlik el ez a képesség. De egy felnőttnek már van anyanyelve, azt használja. Az idegen nyelvet, amit tanul, csak ritkán használja.


Nem kell kiköltözni külföldre ehhez, ha rá tudod venni magad, hogy használd az új nyelvet nap mint nap.


De ezzel a módszerrel nem fogod megtanulni a Present Perfect-et annyi idő alatt, amit az iskola tőled elvár.

tegnap 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Azt mondták a tudomány rovatban, hogy másképp tanul egy felnőtt, mint egy gyerek."


A legtöbb esetben ÉPPEN EZ A PROBLÉMA, ezért nem tudnak megtanulni más nyelvet, mert másképpen akarnak tanulni, úgy, ahogy nem igazán müködik.

tegnap 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Tehát, ha Japánba kimennék, ahol CSAK japánul szólnak hozzám 0-24 órában, és mindent japánul kiírva látok, akkor meg tudnám tanulni a magát a beszédet, a szavakat meg a nyelvtant is?
tegnap 15:59
 16/20 anonim ***** válasza:

Természetesen igen, de nem egy hét alatt.

Egyébként csak egy gondolat: ezelött 500-1000 évvel (söt már jóval régebben is) is meg tudtak tanulni az emberek idegen nyelveket anélkül, hogy létezett volna nyelvtanfolyam, nyelvkönyv egyszerüen csak úgy, hogy azok az emberek között éltek. Több Jókai regényben van szó olyanokról, hogy a fiatal férfiakat (parasztokat, tanulatlanokat) elvitték katonának más területre, és ott megtanulták az ottani nyelvet, mert nem volt más választásuk.

tegnap 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#15


Idővel igen. Ahogy #16-os mondja, sok olyan ismert ember létezett, akik több nyelvet is tudtak beszélni, úgy, hogy semmiféle nyelvi képzésben nem részesültek, csupán utazgattak ide-oda, és mindenhol éltek pár évet.

tegnap 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez az igazság, ha egy adott nyelvterületen élsz és nincs lehetöse´ged kitérni másik nyelvre, akkor igen hamar megtanulod.
tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Miért állítják egyesek, hogy hallás után, fordítgatás nélkül meg lehet tanulni egy nyelvet"


Szerinted a 2 éves gyerek hogy csinálja?


A nyelvtani szabályokat amúgy megtanulni kell nem bemagolni. Az nem ugyanaz!

tegnap 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek!

Oké, akkor megpróbálom ezt a módszert is.

És az iskolát sem hagyom abba!!!!

tegnap 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!