Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Jól értelmezem ezt...

Angolosok! Jól értelmezem ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

[link]


Jól látom, hogy itt a szavak present simple alakját kell megadnom?

Pl:

Finish-finishes

Watch-watches

Work-works


?


ma 09:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Most őszre meg kell tanulnom ezeket, van még időm. Valahogy megoldom.

Viszont ennek a feladatnak a határideje a hétvégén jár le. És rajtam vannak még más tantárgyak is, ahol hasonló a helyzet.

Szóval csoda, hogy nem kapok idegbetegséget.

ma 10:44
 12/17 A kérdező kommentje:

"De azt ne várd, hogy a feladatban szereplő 6-7 összetett igeidőt itt elmagyarázza neked valaki!"


Nem várom. Azt várom, hogy valaki leírja, a feladatokba mi a helyes válasz, és az milyen igeidő, abból is tanulok, és lesz mintám.


Én megpróbáltam megcsinálni, de nem ment. Nem mondhatjátok, hogy lustaságból íratom meg ezt mással.

ma 10:46
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

Nekem úgy tűnik, hogy csak beírogattál valamit hogy aztán itt majd úgy is kijavítják.


Ha mindenképpen nyelvtant akarsz tanulni akkor a már említett Dohár Péter könyv.


Amúgy meg egykor én is elhittem, hogy ilyen nyelvtani gyakorlatok oldogatásával lehet nyelvet tanulni. Nem tehettem mást gyerek fejjel. Aztán kiderült nem igazán, és hogy egy nyelv 1-2 év középfokon csak nem ezekkel a módszerekkel

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Azt írtam be, amit gondoltam. Azt hittem past simple/resent continuous/future simple alakokról van szó.


Azt autodidakta tanulást megoldom, de most hétvégére kellene a helyes válasz, szóval aki tudja, írja már meg nekem. Csóró diák vagyok, akin azt kérik számon amit nem is tanítanak az órákon.

ma 11:06
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék neked rossz választ adni, ezért nem fogom neked megmondani, hogy mik a helyes váálaszok.


Az autodidakta tanulásodhoz annyi a javaslatom, hogy kezd el teljesen az elejétől az igeidőket, és ha feladatot csnálsz akkor haladj sorban. Azaz először csak a jelenidőkkel, majd utána jöhetnek sorban úgy ahogy a tankönyv írja. Felesleges 5 igeidős feladatot csinálni, mikor a jelen sem megy.

ma 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Nem szeretnék neked rossz választ adni, ezért nem fogom neked megmondani, hogy mik a helyes váálaszok."


Ez totál értelmetlen, egyszerűbb lett volna, ha megmondod, hogy nem akarsz segíteni, annak ellenére sem, hogy leírtam milyen helyzetben vagyok. Nem baj. Ismét tanultam valamit az emberekről.


Nem kérek több választ, mert rátok nem számíthatok.

Majd keresek máshol valakit, eddig is szerencsém volt, ezután is szerencsém lesz.


Szép napot.

ma 13:12
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerencséd lehet, hogy lesz, de tudásod nem. Vajon a vizsgán is elég lesz a szerencse?
ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!