Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Jól értelmezem ezt...

Angolosok! Jól értelmezem ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

[link]


Jól látom, hogy itt a szavak present simple alakját kell megadnom?

Pl:

Finish-finishes

Watch-watches

Work-works


?


ma 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát nem, nagyon nem. A mondatok jelentésétől függően a megfelelő igeidőt kell használni, ahogy nézem, szinte az összes előfordul, de a Present Simple pont nem.
ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor nem fogom tudni megcsinálni magamban. 4-5 igeidőt ismerek.


Segítsetek légyszíves.

Javítsatok ki ott, ahol hibázok. A nagybetűs szavak én tippem, a kérdőjelet meg oda írom, ahol nem tudom!


1. By 2006 FINISHED (finish) the new sport centre.

2. We WATCHING (watch) te match for an hour when Helen finished her homework.

3. My father WORKING (work) all day tomorrow.

4. How long ___?____ 5. WAITING (wait) for Sally?

6. By the end of the month we VISITED (visit) all the contries od Europe.

7. When my son came home he had a black eye. Ha (He?) FIGHTING (fight) with one of his classmates.

8. I WILL PLAY (play) basketball with my friends tomorrow afternoon.

9. Before Peter had an eye operation he WEARED (wear) glasses for 5 years.

10. Why are you hands green?

- I PAINTED (paint) the fence

11. Before Cathleen moved to the capital she LIVED (live) in the country.

12. Kate father's WORKED (work) at the airport for 20 years.

13. Next year my parents ___?___ (be)


Nos? Hol hibáztam?

ma 09:51
 3/14 A kérdező kommentje:
És a kérdőjelek helyére (ahol nem tudtam) mi a válasz és azok milyen igeidőben vannak?
ma 09:55
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te nemhogy 4-5 igeidőt, de a fentiek alapján egyet sem ismersz! Olyan igeidő nem létezik, amiben az -ing alakú ige a be megfelelő alakja nélkül állna, de te jó pár helyen úgy használtad. Az igeidők képzésével kapcsolatban is komoly hiányosságaid vannak, de azok használatáról viszont halvány fogalmad sincs.

Egyedül a 12 lehet jó, bár arra speciel több jó válasz is elképzelhető. A 13 meg a mondat vége nélkül csak tippelhető.


Szerintem semmi értelme elmondani, hova mit kellett volna írnod, mert magyarázat nélkül semmit sem érne, mert anélkül legközelebb sem tudnád, mikor milyen igeidőt kell használni.

ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A feladat alapján nem lehetsz kezdő, mert itt szinte a legbonyolultabb igeidőket kell használni, de te még az egyszerűbb igeidőkkel sem vagy tisztában, tehát nagyon is kezdő vagy. Ez nem a te tudásszintednek való feladat.
ma 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mik voltak a leckében tanult igeidők?
ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2. We had been watching te match for an hour when Helen finished her homework.
ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Pedig jó lenne ha elmondanátok, hogy mit hová kell írnom, mivel ezt a feladatot konkrétan osztályozni fogják, és legalább egy 2-est jó lenne kapni rá, és nem megbukni.


Megtanulni iskolában meg esélyem sincs őket, mivel a vizsgaanyag és a óraadó totálisan ellentmond egymásnak. Ez a vizsgaanyag, viszonf az óradó konkrétan óvodásszintről kezdte az egészet (to be) nem ezt gyakoroljuk, szal a vizsgára NEM az iskolában, hanem autodidakta módon kell felkészülnöm.


Tudom, hogy őrültségnek tűnik, de a részleteket nem kell tudnotok, csak segítsen aki akar.

ma 10:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Gimnázium, 11. osztály egyébként, de mint említettem, a részleteket nem kell tudnotok, mi folyik ott.
ma 10:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha autodidakta módon kell felkészülnöd, akkor szerezd meg vagy töltsd le Dohár Péter Kis angol nyelvtan című könyvét, abból a nyelvtant tökéletesen meg lehet tanulni önállóan is. De azt ne várd, hogy a feladatban szereplő 6-7 összetett igeidőt itt elmagyarázza neked valaki!
ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!