Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból miért van ilyen sok...

Angolból miért van ilyen sok kifejezés egy dologra? Hogyan lehetne legkönnyebben megtanulni őket alkalmazni mikor mit kell használni?

Figyelt kérdés

[link]


Csak egy példa.


Millió dolog van amire 1-2 tucat kifejezés van és gőzöm sincs mikor melyiket kell használni vagy ha tudom is, akkor azt nem tudom, hogy legkönnyebben ezeket hogy lehetne megtanulni.


Vagy egy másik baromi jó példa: kényelmes.

[link]


Oké, mert anno tanultam angolt tudom, hogy a klasszikus megfelelője a comfortable, de hogy mikor használunk leisurely-t vagy convenient-et vagy cosy-t azt én marha nehezen tudnám megjegyezni.


Mi a legtökéletesebb módszer ezeknek az agyba rögzítésére?



aug. 16. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Sokat kell olvasni/filmet nézni/kommunikálni anyanyelvi emberekkel, idövel megragad benned
aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

magyarul is vannak kulonbozo kifejezesek peldaul nem mindegy hogy kenyelmes a fotel vagy egy szituacio, helyzet kenyelmes/kellemes


probald meg sajat peldakkal kontextusban elhelyezni a kifejezeseket es a szotarban a peldamondatokat ertelmezni :)

aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Meg az, hogy előveszel egy tankönyvsorozatot, és abból tanulsz, mert ott olyan sorrendben fognak ezek jönni, amilyen sorrendben érdemes őket megtanulni. Nem kell neked feltalálni a nyelvtanulást. Sokkal értelmesebb mindegyik ilyen kupacból először csak egyet-egyet megtanulni, aztán később hozzátanulni még egyet, majd még egyet-kettőt, stb. mint az egyik kupacból mindent a fejedbe tömni szövegkörnyezet nélkül, a többiből meg semmit.

Azt meg eleve felejtsd el, hogy magyar-angol szótárból akarj tanulni. Angol értelmező szótár kell, főleg, ha már szinonimák jönnek.

aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magyarul is elmondod azokat, hogy: csak egy perc, egy pillanat, várj egy percet, adj egy kis időt, stb.
aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"csak egy perc, egy pillanat, várj egy percet, adj egy kis időt, stb."

Ja, ilyenek. És ezekkel kapcsolatban mennyire értelmes megkérdezni, hogy "na de mikor melyiket KELL használni?"?... :)

aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!