Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindent meg kell tanulni...

Mindent meg kell tanulni latinul, vagy csak az orvosi kifejezéseket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég régóta 'eldöntöttem' vagy legalábbis az nagy álmom, hogy orvos leszek. Azt hallottam, hogy az orvosin kell latint tanulni. Ez igaz? Kötelező latint tanulni? Ha igen akkor is minden kifejezést kell, mint például az angolban vagy a németben, vagy csak az orvosi kifejezéseket kell?

Köszönök előre minden választ!!



aug. 11. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Logikusan: miért kellene tudnod latinul, hogy az étteremben a székekre kék-sárga csíkos kárpitot húztak.

Ez nem épp orvosi dolog...


A Sobottát nem árt betéve megtanulni.

aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira betanulni egy olyan szintű latint, hogy értsd az ókori római klasszikusokat, olyan, mint ágyúval verébre lőni. Ha megtetszik a nyelv, akkor megtanulhatod, egyébként pedig csak az orvosi latint kell tudnod.
aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért tettem fel a kérdést, mert valahol azt írták, hogy alaptól kell tanulni, ha egyáltalán kell. De akkor ezek szerint elég az orvosi rész. Megnyugodtam! 😆
aug. 11. 22:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lol, dehogy kell! Csak az orvosi kifejezéseket kell tudni, a "csak"-ot tegyük azért idézőjelbe, mert így is jó sok lesz, de ezzel a tudással nem fogsz tudni ókori latin szövegeket olvasni. 🤣
aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi latin kell csak.


Én mentőtisztire járok és itt is azért van latin. Rengeteg szót, kifejezést meg kellett tanulni és még nyelvtanba is belementünk.


Az orvosin még többet kell tudni, de csak az orvosi részt :)

aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként az orvosi latin nem olyan nehéz, ha tanultál már angolt és németet Azokban sok olyan szó van, ami a latinból eredeztethető. Én mindig úgy tanultam, hogy összekapcsoltam a latin, magyar és angol/német szót is egymással: pl. Clavicula a kulccsont, ami a Clavus = Key = kulcs szóból jön (a "cula" a kicsinyítőképző, de sztem ez is adja magát érzésre, hogy "kulcsocskát" akar jelenteni).
aug. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Minden előttem szólóval egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy én soha nem szerettem nyelveket tanulni, de a latin órák az első évben igazán üdítőek voltak. Annyira, hogy még a szabadon választható folytatólagos kurzusra is bejártam. :D
aug. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!