Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen személyes névmást kell...

Milyen személyes névmást kell használni angolban, ha nem tudom, vagy nem akarom megmondani a cselekvő nemét?

Figyelt kérdés

Pl. Valaki elvitte a tollat innen. Ha tudod, ki az, szólj neki, hogy hozza vissza. (Itt a 2.mondatban a 'neki' a kérdéses, itt nem tudom az illető nemét)

Azt mondta, csak egy rövid időre kell neki. (itt meg a másik eset van, hogy tudom a nemét, de nem akarom elárulni)



júl. 31. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Legkorszerûbben "they, them, their", és ilyen esetben a szövegkörnyezetbõl tudják, hogy nem (feltétlenül) több személyrõl van szó.


Somebody took my pen from here. If you know who they are, tell them to bring it back.

They said they needed it for a short time.



Elméletileg a hagyományos "him or her", és körülírás is mûködik, de kissé archaikusnak és erõltetettnek hangozhat.

If you know who that person is, tell him or her to bring it back.

júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Someone has taken the pen from this place.

If you know who, tell this person to bring it back.

aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!