Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hiába nézek filmeket,duolingoz...

Hiába nézek filmeket,duolingozok nem fejlődik az angol tudásom miért?

Figyelt kérdés
Mintha megakadtam volna egy szinten,mit tanácsoltok?
júl. 22. 09:02
 1/8 anonim válasza:
100%

Nekem a Doulingo nemigen vált be sajnos ilyen téren, de van ismerősöm akinek jót tett. Lehet hogy függ a nyelvi szinttől vagy hogy megvannak-e hozzá bizonyos alapjaid vagy sem, illetve szerintem nyelvenként is változó, hogy mennyire lehet ott megtanulni.


Nekem az angolban a filmek segítettek, illetve az angol cikkek/tartalmak olvasása. A filmeknél fontos lépcső volt, hogy konkrétan magyarul nem volt elérhető semmilyen formában (Netflix korai időszaka, amikor még nem szinkronizáltak, feliratoztak semmit), és én konkrétan megállítottam és kiszótáraztam minden szót amit nem értettem. Ilyen módon hihetetlenül lassan haladtam, viszont az adott szót legalább egyszer leírtam és sokkal jobban megmaradt.


Ezen túl szerintem a social media is nagyon fontos pontja az angolnak, a legtöbb tartalom csak angolul fogyasztható (és teljesen lefordíthatatlan), szóval bármennyire is átkos egyébként érdemes ilyen oldalakat követni akár Facebook, de inkább Instagram, TikTok vagy Youtube-on. Ha megtalálod azokat a témákat, amik az érdeklődési körödbe vágnak (divat, sport, autó, kert, főzés, stb.), akkor intenzíven fogod fogyasztani az olyan jellegű tartalmakat. Hálistennek - természetesen ironizálok - addiktív!


A harmadik pillér nekem ebben a beszéd volt. A beszédben akkor leszel jó - hiába tudsz minden szabályt, és hiába ez a legnagyobb klissé - ha állandó jelleggel (heti 1-2 órát legalább) beszélsz angolul. Nekem ennek az elindítása csak egy ilyen "beszélgetős" angoltanárral sikerült, akivel nemigen csináltunk mást csak angolul beszéltünk. Ez akkor néha pénzkidobásnak tűnt (eleinte nem beszéltek a világ nagy dolgairól, inkább csak a megtanult, ismert dolgokat gyakorlod be angolul, hozzászoksz ahhoz hogy más nyelven beszélsz), utólag viszont egy hatalmas segítség volt, ami miatt a mai napig nem ijedek meg ha meg kell szólalni (holott amúgy nagyon régen foglalkoztam már a nyelvvel) és akár más, olyan nyelveken is bátrabban megszólalok, amikben egyébként sokkal rosszabb vagyok. Erre nem tudom milyen más alternatíva van, talán beszélgetős nyelvklubok (de én ilyenben még sosem voltam).


Minden esetre remélem kicsit is hasznos volt és szurkolok a tanuláshoz! :)

júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj. Az nekem segített átlendülni egy ponton. Vagy keress online egy anyanyelvi beszélőt, esetleg egy másik nyelvtanulót (vannak direkt erre oldalak meg appok), vagy járj magántanárhoz, már ha anyagilag belefér.

Az is jól tud jönni, igényes ha novellákat vagy regényeket olvasol angolul (Dorian G(r)ay forever :D). Húzd alá ceruzával az ismeretlen szavakat, és szótárazd ki őket, szigorúan papíron, hogy kicsit megszenvedj vele!! Ezzel egyszerre fejlődik a szövegértésed és a szókincsed.

Természetesen mindenkinek más jön be tanulás terén, lehet, hogy neked teljesen másra lenne szükséged, de azért próbáld meg, mert nekem tényleg ezek segítettek (for the record: C1 Cambridge nyelvviszgám van).

júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*ha igényes novellákat stb. És mindenképpen a szintednek megfelelőt keress! Vannak tök jó könnyített olvasmányok, ha még inkább csak az megy.
júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problémám. Két dologra jöttem rá magammal kapcsolatban, hátha neked is segít.


1. Ugyanazon a szinten levő dolgokat csinálom, tehát örülök, hogy értem, amit olvasok, nézek, de így nem fejlődök.


2. Nem használom aktívan, tehát nem beszélek és írok angolul. Passzívan nagy a tudásom, felismerem a dolgokat, de elmondani magamtól már nem tudnám.

júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen teljesen az problémám ahogy írod Kedves utolsó válaszoló..
júl. 22. 12:14
 6/8 anonim válasza:

Minden nyelvhez kaphatóak keresztrejtvények vagy az adott nyelven íródott könyvek. Van kezdő szintű,haladó stb. Válaszd ki azt amelyik a te szintednek megfelelő! Nekem olaszból ezek rengeteget segítettek és viszonylag gyorsan fejlődtem. Szavakat tanultam velük és a könyvekből megtanultam a mondatfelépítést és még bizonyos nyelvtani szabályok is automatikussá váltak.

És nagyon sokat segít ha az adott nyelven nézel filmet, műsot vagy akár csak a híradót. Kezdetben csak 1-2 szót, idővel egyre többet értesz majd.

Sok sikert!

aug. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából az lenne a jó, ha teljesen körbevennéd magad az adott nyelvvel (full immersion) egész nap és máshogy nem is szólhatnál és más is csak adott nyelven szólhatna hozzád. Mivel ez sok esetben nem valósítható meg, marad az, hogy lehetőség szerint alakítod a fentiekhez a dolgaid.


Egyébként úgy tapasztalta jó angol nyelvű rádiót hallgatni, talán az agynak nem kell annyi dologra figyelnie egyszerre, de a lényeg nem is az, hogy csak ez legyen, hanem szerintem ez is egy hasznos eszköz.

aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, egyébként én ilyesmire gondoltam, hogy érdemes lehet megpróbálni, hátha átkattan valami.

[link]

aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!