Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit javasoltok angol tanuláshoz?

Mit javasoltok angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Alap- és középfok között vagyok, tanultam iskolában, megértem, viszont a nyelvtannal hadilábon állok, és bizonytalan vagyok. A cél a felsőfokú, nyilván nem két hónap múlva, de szeretnék egy rutint kialakítani, csak azt sem tudom, hol kezdjem, pl. milyen könyvvel, alkalmazással, módszerrel. Most a PONS Angol A2 Mondatról mondatra könyvét veszem át, az egészen tetszik, úgy érzem, tanulok vele, a nyelvtan meg a szavak magolása sosem volt kifizetődő számomra. Egyéb könyveket, módszereket tudnátok ajánlani? (Tanár is tervben van, de egyelőre egyedül próbálkozom.)

júl. 14. 10:15
 1/8 anonim válasza:
100%

Igaz én még suliba járok, de azt csinálom, hogy elő-elő veszegetem a régi angol könyveimet (kb 6. osztálytól). Ott már elkezd írni nyelvtani részt.

Úgy szoktam, kiírom a könyvből, aztán átnézem a szövegkörnyezetet, amég nem akadok olyanra, ami megfelel. Tudom a brit nyelvtan eléggé prűd, én se szeretem, de nekem ez vállt be.

júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

"a brit nyelvtan eléggé prűd"

Ez elég értelmetlen kijelentésnek tűnik.

júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, egyszerű nyelvtankönyv "a Dohár", letölthető a netről.

Amiben majdnem minden benne van, az a Thomson-Martinet. Annak van két gyakorlókötete is (Dohárban is vannak gyakorlatok). Nem földhözragadt nyelvtankönyv a KLM

[link]

van, aki nem bírja, főleg a gyengébb agyúak.

júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"azt sem tudom, hol kezdjem"

Keríts a szintednek megfelelő, megbízható tankönyvet (nem nyelvtankönyvet!!!) (Oxford University Press, Cambridge University Press) minden kellékével (hanganyag, megoldókulcsok, stb.), és rendszeresen, lehetőleg minden nap szánj legalább 20-30 percet arra, hogy abból haladj úgy, hogy mindent(!) megcsinálsz, nem csak mazsolázol belőle (kimondod, válaszolsz, megírod a fogalmazást, stb., akkor is, ha nincs, aki hallja vagy kijavítsa!), és mellette csinálj még minél több mindent angolul, amennyit csak kedved tartja: applikációk, játékok, olvasás, filmnézés, stb.

Errefelé keresgélhetsz:

[link]


Amikor majd tanárhoz mész, bízz benne, mindent úgy csinálj, ahogy ő mondja: ne legyenek kifogások, hogy miért nem írtál házit, ne mondj le egyetlen órát sem, stb.

júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
júl. 16. 20:45
 6/8 anonim válasza:
100%

Én az Angol Nyelvtan 222 pontban c. könyvet javasolnám. Rengeteg dolog van benne, és érthető.

Illetve a Xeropan alkalmazást.

júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ami "Angol Nyelvtan", az csak a nyelvtant fejleszti, tehát csak kiegészítésnek jó valami alaptankönyv mellé.
júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Duolingo,konyvek
júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!