Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 31 évesen meg tudok még...

31 évesen meg tudok még tanulni angolul, ha eddig se sikerült B2 szintnél feljebb jutni?

Figyelt kérdés

2013-ban szereztem meg nagy nehezen az origo szóbelit, majd 2015 körül a dexam írásbelit. Egyetem miatt fontos volt a középfokú. 2020 elején államvizsgáztam, előtte valamennyire használtam az angolt (szakdolgozatot kis részben angol forrásokból dolgoztam ki), de a diplomázás után gyakorlatilag egyáltalán nem használtam. Egyetem alatt jártam fizetős tanfolyamokra illetve magántanárhoz is jártam, de mindig belekezdtem aztán abbahagytam, mert nem volt motivációm és gagyinak is éreztem a színvonalat.

Manapság néha megnézek egy-egy angol videót, de abba is belepörgetek, mert nincs hozzá türelmem.


Az indikálta a kérdésem és azért lettem most ideges, mert IT területen szereztem anno diplomát, sosem dolgoztam multinál (nyelv nemtudása miatt nem meglepő) és most a munkahelyemen eléggé rezeg a léc és elkezdtem pánikolni, hogyha innen kirúgnak, akkor soha többé nem tudok szakmámban elhelyezkedni (IT-ban meg bármely multinál elengedhetetlen az angol). Most kb egy nagyon gyenge B1, A2 szinten lehetek és sajnos azt is érzem, hogy már nem fog úgy az agyam mint 5-10 évvel ezelőtt.


Szóval az a kérdésem, hogy ennyi idősen van-e értelme küzdenem még az angollal vagy inkább tanuljak ki olyan szakmát (villanyszerelő/asztalos/stb.) ahol nem szükséges az idegennyelvtudás vagy simán van esélyem még 2-3 év alatt eljutni egy stabil C1 szintre a mostani reménytelen helyzetből?

Ha utóbbira igen a válasz akkor magántanár vagy csoportos kurzus? Azon belül is kit milyen szempont szerint válasszak?



júl. 20. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem reménytelen. Inkább menj ki a célországba gyakorolni, élőben ragad legjobban az idegen nyelv.
júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Anyanyelvi környezetben intenzívebben ragad a nyelv.
júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

"abbahagytam, mert nem volt motivációm ... elkezdtem pánikolni, hogyha innen kirúgnak, akkor soha többé nem tudok szakmámban elhelyezkedni (IT-ban meg bármely multinál elengedhetetlen az angol)."

Hát, akkor most motivációs gondjaid nem lesznek. :)))


"simán van esélyem még 2-3 év alatt eljutni egy stabil C1 szintre a mostani reménytelen helyzetből?"

Nem, nem simán, és nem is biztos, hogy 2-3 év elég lesz rá.

De mindentől függetlenül érdemes tanulni az angolt, mert minél jobban beszéled, annál inkább hasznát fogod látni.

júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a némettel voltam így. Késő huszonéves koromig annyira utáltam, hogy kifejezett lelki ellenállást fejlesztettem ki magamban a némettel szemben. Aztán úgy alakult, hogy beutaztam Európát, és persze sok helyen a német volt kézenfekvőbb nyelv, főleg ha angolul nem is értettek. Annyi német interakció ért, hogy természetes módon szívtam magamba a nyelvtudást.

Érdekes módon angolból nagyon aprólékosan odafigyeltem minden nyelvtani szabályra, németből meg csak "nagyjából" tudtam, ahogy rám ragadt, fittyet hánytam minden egyébre. Mindmáig úgy beszélek németül, hogy "der-die-das, osszátok be magatoknak, a saját nyelvetek, engem nem érdekel, melyik jó nektek" :D

Mindazonáltal, így azért megtanultam megkedvelni is a nyelvet :)

júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ez csak akarat kérdése.
júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
5-ös, azért számít a nyelvérzék is. A nyelvérzék ugyanúgy egy képesség, mint pl. a képzőművészeti vagy a zenei tehetség. Az nagyon ritka, hogy valaki egy kicsit se tudjon megtanulni egy idegen nyelvet, ha sokat foglalkozik vele, de vannak, akik viszonylag kevés erőbefektetéssel 17-18 éves korukra több nyelvet felsőfokon megtanulnak. Akinek meg nincs zenei tehetsége, sose lesz pl. híres operaénekes, ha megfeszül, akkor se.
júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6: ebben teljesen egyetértünk, viszont a kérdezőnek nem az a célja, hogy nyelvzseni legyen, hanem hogy egy stabil C1-es angol nyelvtudást magára szedjen, ami nem egy megugorhatatlan dolog.
júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Tudok ajánlani privátban olyan szuper nyelvtanárt, akinél visszajön a motiváció. Nagyon sok olyan felnőttet tanított és tanít ma is, akinek a munkájához kell a nyelvtudás.
júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!