Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy TELC C1 nyelvvizsga...

ECL vagy TELC C1 nyelvvizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Orvosira készülök és szeretnék egy angol C1 es nyelvvizsgát elvégezni. ECL vagy TELC között variálok. Ki melyiket gondolja jobban "diák barát" -nak .

júl. 13. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Telc
júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
ECL-nek a hallgatás része eléggé szivatós. Nem is arra gondolok, hogy nehéz a szöveg, amit mondanak, hanem alig lehet érteni. Én csak középfokon voltam, de nagyon háttérzajos volt és motyogott az ember. A felsőfokról is azt mondják, hogy ez a nehéz benne.
júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha diákbarátot akarsz, akkor DExam! Azt az érettségiből fejlesztették ki, tehát eleve ismerősek a feladattípusok, márpedig amúgy is az a könnyebb, amelyiknek a feladattípusaiban nagyobb a rutinod. Ha középiskolában is tanultál angolul, akkor testhezálló lesz, ráadásul azt is kiválaszthatod, hogy humános vagy reálos feladatsort kérsz-e.

[link]

júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
ECL nekem minden szempontból szimpibb, mint a TELC, de a kettes válaszolónak igaza van, én is ezt tapasztaltam. Felsőfokún voltam, biztos voltam benne, hogy a hallott szöveg értésén fogok megbukni. Végül nem buktam meg (amin őszintén meglepődtem), de tényleg, az volt a legrosszabb rész.
júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
68%
Én úgy vagyok ezzel hogy minnél könnyebb annál kevesebb a valós nyelvtudás. A nyelvvizsgának igazság szerint a tudást kell igazolnia. Tehát minél nehezebb annál komolyabban valós tudás kell a teljesítéséhez.
júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

De ahol csak "nyelvvizsgát" kérnek, ott csak annyi az elvárás, hogy meglegyen. Akkor meg miért szúrna ki magával bárki, hogy a "nehezebbet" válassza?


Egyébként meg az akkreditáltak közül csak szubjektíve nehezebb némelyik (mert neked valamiért nem fekszik az adott feladattípus), de ugyanarra a tudásszintre mindegyik ugyanúgy megadja az adott szintű nyelvvizsgát - vagy éppen nem, de akkor egyik sem, úgy van kitalálva a pontozási rendszer. Ez az egész akkreditációnak a lényege. És a pontos értékelési részletekről a vizsgázók általában kb. semmit se tudnak (még akkor sem, ha nyilvánossá teszik bizonyos részeit, mert 1) nem olvassák el a nyilvánosságra hozott anyagokat, 2) a vizsgázók nem vesznek részt azokon a képzéseken, amelyeket a vizsgáztatóknak tart a vizsgaközpont arról, hogy egészen pontosan mire milyen részpontszámokat kell adniuk.

júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!