Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy és mi alapján válasszak...

Hogy és mi alapján válasszak második idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Angol után az alábbi 3 nyelv között gondolkozom:

-német: leghasznosabb lenne elvileg, tetszik is, de ahogy olvastam nehéz


-olasz: hasznossága nem tudom mennyi, tetszik a dallama főleg, viszonylag gyorsan és könnyen összejöhet belőle a B2-es nyelvvizsga



-egy szláv nyelv: hasznosságát nem tudom, egy-kettő tetszik közülük, viszont talán a legnehezebb a tanulás szempontjából.



Ezek alapján ti melyiket választanátok a helyemben, melyik milyen szempontból lenne jó?!



júl. 3. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"viszonylag gyorsan és könnyen összejöhet belőle a B2-es nyelvvizsga"

Ezt honnan veszed?

És hogyhogy eddig csak angolul tanultál?

júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Én olaszt tanultam, és már rég megbántam, hogy nem a németet választottam. Hasznosítani nem tudom, ráadásul a tanár nálunk borzalmas volt, a saját tanított nyelvét alig tudta. Nem tudom, országszerte milyen az olasz oktatás, csak mi szívtuk meg ennyire, vagy máshol is előfordul ilyen, de a német minden szempontból biztosabb. Több anyagot találsz hozzá, több a magán tanár, és nem mellesleg sokkal hasznosabb is.
júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
#2-nek igaza van. Egyébként sem könnyű eljutni a B2-re olaszból ez hülyeség. Max a kiejtése könnyebb egy magyarnak
júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Az tévhit, hogy mennyire könnyű eljutni olaszból középfokra. Ha tetszik tanuld, de ne csak azért, mert hasznos vagy mert könnyű mert csalódni fogsz.


(A hasznossághoz még annyit, hogy nekem felsőfokúm van és így is nehéz vele nem call centeres munkát találni. Középfokkal még kevesebb az esély. )

júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyetemre akarsz plusz pontot, akkor német. Csomó helyen, ahogy láttam angol, német b2re adnak x pontot, minden más nyelvre x pont felét. Illetve itt van mellettünk Ausztria, ha olyan jellegű a munkád, át tudsz járni és itthon elkölteni, ha kiköltözöl a határ mellé. Nem fogsz megélhetési problémákkal küzdeni. Ha viszont csak hobbiból csinálod, akkor bármelyik jó.
tegnapelőtt 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!