A kínai vagy japán nyelvről miért terjedt el az a tévhit hogy ezen kettő a legnehezebb?
Szerintem a kínai kb. annyira lehet nehéz, mint a lojban. Kihívás persze, de szerintem egy kicsit túlzás hogy világviszonylatban annyira rettenetesen nehéz lenne. Az izoláló tipológiájú nyelvekre jellemző szabályokból áll a nyelvtana valószínűleg. Sajnos nem tudok pár két-három hetes nekibuzulásokon kívül több élményről beszámolni. Egy másik izoláló tipológiájú nyelv, a lojban viszont megtanulható évek alatt, vele 2007 óta próbálkozom, furcsa, érdekes, különös, de nehéznek nem mondanám, csak inkább élménydúsnak.
Érdekes kérdés még, hogy a hírhedt poliszintetikus nyelvek nehezek-e nyelvészeti értelemben. Erről egymásnak cikkeket olvastam, az egyik cikk szerint még a bennszülött (pápua, eszkimó, amazonas-mednece vidéki indián) gyerekek is másféle mintázatok, jelenségek mentén sajátítják el ezeket a nyelveket, és egy kicsit elnyújtottabban időben; viszont más vélemények szerint meg ezekben a nyelvekben a nyelvtani bonyolultság hsszú távon egyben egyszerűség is, a nyelvtanulás kései szakaszában már könnyebb tovább tanulni a nyelvet. Itt 1997 óta a szibériai eszkimóval vn viszonyom, korszerű terjedelmes tananyagot csak tavaly sikerült beszereznem. Valójában valamivel több benne az egységes vezérlőelv, mint a tanulás elején hittem. Előforsulhat, hogy a poliszintetikus nyelvek fő nehézsége inkább a tananyag szűkösségéből fakad (főleg természeti népekről van szó).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!