Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanár vagyok, és tudni...

Angol tanár vagyok, és tudni akarom hogy szerintettek össze lehet e zsúfolni mondjuk 50 tanítványt egy nagy termebe?

Figyelt kérdés
Mindenki csak 400ft ot fizetne 60 percért, az óra előtt, ha nem tetszik nem jön többet. És nem is tanóra lenne hanem egy szeminárium, olyan témában amit a nyelviskolák elhanyagolnak: fonetikai jelek, átírás, hangzók, hangok kettőshangok, helyesírás és sok sok gyakorlás szavakon és példákon keresztül.!?
2010. okt. 11. 15:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

Na igen, ez egy egyhónapos gyorstalpaló, diplomát, 5 éven át tartó bölcsész végzettséget, nyelvi tudatosságot, nyelvi kultúrát nem ad. Tragikus, hogy a Cambridge Egyetem ehhez adja a nevét, ami mögött a tandíjakból ítélve nem csekély anyagi érdek és brit világuralmi törekvések (többek között a nyelvük terjesztésének útján) húzódnak meg. Szóval nem vagy angoltanár, (egybeírva), legfeljebb angolt tanítasz. Ha én kiszabok egy ruhát, még nem vagyok szabó.

A kérdésedben ami nem tetszett és ami utalt arra, hogy nem vagy tanár: 1. A nyelvi-szakmai rész: fonetikai jelek és átírás ugyanaz, hangzók-hangok ugyanaz, a kettőshangzók (szakszókinccsel nem kettőshangoknak hívjuk őket) ezek egyik fajtája. A gyakorlás nyilvánvalóan csak szavakon és példákon keresztül történhet, mi máson?

2. A tanulókhoz való hozzáállás: egy tanár nem használja a tanítványaival kapcsolatos elképzeléseiben az "összezsúfol" szót, mert minden pedagógiai törekvése éppen ennek ellenkezőjére irányul: kis csoport tágas helyen.

3. Gyakorlati szempont: egy termet ki kell bérelni, aminek nem kis költsége van, nem nettó az a bevétel, az adózásról nem beszélve, és ez a ha jön, jön, ha nem, nem olyan, mint a kutya vacsorája, megélhetést erre alapozni nem lehet.

4. Szakmódszertani szempont: először is, ahogy már írták, 50 fő az nem szeminárium (hacsak nem a CELTA-nál), másrészt a fonetika éppen az a terület, amit kis létszámban, mindenkire egyénileg odafogyelve lehet csak eredményesen elsajátítatni, a helyesíráshoz nem kell semmilyen tanfolyam, csak olvasni és írni kell hozzá otthon, egyedül, valamint pusztán a fonetika kedvéért senki nem fog nyelvtanfolyamra járni, mert ezer más dolgot kell megtanulnia. A kiejtést viszont, ha már mindenáron azt célozza meg, anyanyelvi tanártól akarja megtanulni. A fonetikai átírás egyébként önállóan egyetlen óra alatt elsajátítható.

5. A kérdésedben lévő helyesírási hibák, amelyek nem diszlexiából erednek és amiket egy nyelvtanár biztosan nem követ el: az írásjelek (nem diszlexiás hiba): hiányzó vesszők tagmondatok határán, hiányzó kötőjel 400 Ft-ot (nagy F-fel, ezt mi második osztályban tanultuk), lehet-e.

Attól tartok, te voltál az a korábbi kérdező, aki kényszerűségből tanít, miközben a tanítványa kifogásolják a helyesírási hibáit. Próbálj meg inkább másból megélni, akár a nyelvtudásodra alapozva is, persze valami végzettég jól jön, akár okj-s is mondjuk a turizmus-vendéglátás területén.

2010. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Na ezt jól leírtad!:-)

Igazat adok neked!:-)


L32

2010. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Ha ez igaz akkor mért vertem rommá a diplomás tanárokat a Dover-ben levélírás oktatásban és a STANAG katonai tanfolyamoknál???


Erre nincs válaszod bölcsészKém?

2010. okt. 14. 13:36
 14/23 A kérdező kommentje:
Jobban meggondolva egy Origó középfok csoportban 7 tanulóból 6 levizsgázott nálam...? Annak nem jött össze aki a módszereimet kritizálta és aki felnyomott D. Petyánál...?
2010. okt. 14. 13:53
 15/23 anonim ***** válasza:
Tudod, diplomátlan kérdezőkém, azért verted rommá, mert a diplomás tanárok nem szoktak verekedni, csak te, mert te katona vagy. Ez esetben maradj a bakancsnál. Hogy a doverben (ezek után kis betűvel) egyhónapos gyorstalpalós oktatókat alkalmaznak, ez több mint megdöbbentő és rögtön írok is nekik, hogy mélységes csalódásomat kifejezzem.
2010. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A CELTA-val mindegyik nyelviskola alkalmaz nem csak a D. :)
2010. okt. 14. 15:31
 17/23 A kérdező kommentje:
Ha az életed csatatérré változik, az egyik legjobb fegyver a kezedben az ütőképes angol nyelvtudás és a fekete irónia...
2010. okt. 14. 15:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Sajnos buta emberek mindig lesznek főleg hogy ki is kérik maguknak azt hogy tudnak valamit. De szerintem a válaszokból vagy leesik neked hogy inkább hagyd a picsóba az egész nagy tanítási álmodat :) Inkább menj oviba katonaságot oktatni
2010. okt. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Szerintem Noah Webster vagy a csávó aki kitalálta a Berlitz nyelviskolát az sem volt hivatalos angoltanár...

Az Elte angolos lovagjainak ideje leáldozott ti vagytok az utolsó maradványuk:(

2010. okt. 25. 18:20
 20/23 anonim ***** válasza:
én ált. iskolában a te mód szered szerint tanultam az angolt... sajnos 2-es voltam és az is csak úgy, hogy a szavakat magoltam és kapartam össze a jegyeket.Most olyan tanárom van aki a fonetikus betűk helyett máshogy tanít és képzeld megy a tanulás 5ös vagyok :) Ja és vissza nézve rögtön ugrasz a válaszokra hogy írhass valamit dőlt betűkkel de szerintem azért is meg fogod vagy már tartod szegény embereknek a tanítást daffke azért is
2010. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!