Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az a szenvedő szerkezet?

Mi az a szenvedő szerkezet?

Figyelt kérdés
minden szeretnék tudni..13/L
2010. okt. 8. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem írtál nyelvet, így csak általánosságban. A levelet írják helyett a levél írva van (volt, lesz), magyarul ez nem hangzik jól. Az angolban sajtónyelvre jellemző, vagy művészeti, tudományos munkák esetén, ki által lett valami írva, kitalálva stb. Akkor is ezt használják, ha nem fontos vagy nem tudjuk, ki végzi a cselekvést, pl sok szemét lett eldobva az utcán.Szerkezetében ami az aktív mondat tárgya, az a passzív mondat alanya. Az aktív mondat alanya, aki a cselekvést végzi/végezte/végezni fogja, az az úgynevezett ágens. Csak tárgyas igét tartalmazó mondatot lehet passzívba tenni, tehát azt, hogy valaki ül, azt nem, de hogy épít, ír, rajzol, küld stb valamit, azt igen.
2010. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Angolul? A mondat, amiben nem az a lényeg, hogy ki csinált valamit valamivel, hanem hogy megtörtént a cselekvés. Tehát:

I did my homework. - Megcsinltam a házimat. Itt benne van, hogy én csináltam meg.

My homework is done. - A házim meg van csinálva(megcsináltatott). Itt pedig az, hogy kész van a házi, és nem az a lényeges most, hogy ki csinálta vagy mi csinálta, kész. Úgy kell képezni, hogy "a valami, ami vel történik a dolog" + am/are/is + ige 3. alakja. Érthető, ahogyan leírtam?

2010. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
angol.még többet légyszi.tárgyas ige?majd utánanézek.
2010. okt. 8. 16:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy kell képezni, hogy "a valami, ami vel történik a dolog" + am/are/is + ige 3. alakja. ezt nem igazán értem.
2010. okt. 8. 16:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, egy mondatban van valami történés, az az ige. Aztán van egy olyan dolog, amiVEL történik valami, az az alany. Tehát úgy kell, hogy "My homework(a dolog, amivel történik valami) + is + done (az ige(ami történik) harmadik alakja(do, did, done))". Szó szerinte azt jelenti, hogy "a házim meg van csinálva".
2010. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tárgyas ige aminek lehet tárgya: olvasni valamit, írni valamit, nézni valamit, látni valamit, készíteni, építeni, ilyenek.

The workers build houses. Ez aktív mondat. Alany a workers, houses: tárgy. Passzívban: Houses (ami a tárgy volt, az lesz az új mondat alanya) are built.(ez a 3. alak. Ezeket tanultátok?) Hogy ki által, tehát ki végezte a cselekvést, az eredeti mondat alanya, az vagy benne van az új mondatban, vagy nincs, nem feltétlenül kell, de ha kitesszük, akkor by XY. Nemcsak jelen időben van ilyen, hanem bármelyikben, lényege, hogy alany+létige az adott igeidőben+ige 3. alak. Colombus discovered America. America was discovered by C.

Tanultátok, csak nem érted vagy miért kérdezed?

2010. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

a 3.alakot tanultuk.

ez a szenvedő szerkezetet még nem de most fogjuk és fel akarok készülni mert általában nem szoktam érteni és nem akarok lemaradni.

köszi mindenkinek..:) még azért jöhetnek.. az utolsóét annyira em értettem de az az elöttit igen.szal köszi.:)

2010. okt. 8. 18:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Semmi bonyolult nincs benne. Van egy mondat, aminek van egy targya, es a passziv mondatban a targy lesz a mondat alanya. Akkor hasznaljuk, mikor csak a mondat targyan letrejott valtozas szamit, pl:

aktiv mondat:

I did my homework. -itt az alany én vagyok, a targy meg a homework. Ezt akkor hasznalod, ha ki akarod hangsulyozni a cselekvest.

Pl:

-Why didn't you answer the phone yesterday?

-Sorry, I was doing my homework when you called.

Passziv:

My homework is done. - itt az elozo mondat targya, a homework az alany. Az a lenyeg, hogy milyen valtozas ment rajta vegbe.

Pl:

Anyuka : - You can't go out with Jan unless your homework is done.

2010. okt. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mi az a passzív mondat?
2010. okt. 9. 15:36
 10/14 anonim ***** válasza:

A szenvedő szerkezet a mondatot passzívvá teszi.

Ezért: passzív szerkezet=szenvedő szerkezet.


Figyu, látom a sok magyarázatból nem sokat értesz.

Írok mondatokat, és keresd meg a különbséget, nézd meg hogyan alakul át a mondat aktívból passzívba.


1.


- They make cars. (aktív)

(Ők autókat készítenek.)

- Cars are made (by them). (passzív)

(Autók készülnek (általuk).)


2.


- Shakespeare wrote Romeo and Juliet.

(A Romeo és Júliát Shakespeare írta.)

- Romeo and Juliet was written by Shakespeare.

(A Romeo és Júlia Shakespeare által íródott.)


3.


-She looks after my dog.

-My dog is looked after (by her).


[A "by her" rész azért van zárójelben, mert nem kötelező kiírni. Ahol a mondat értelme engedi, elhagyható. Nyilván a Shakespeare-s mondatnál ezt nem lehetne megtenni.]


Egypár másik igeidővel:


4.


They will bring breakfast to our room.

Breakfast will be brought to our room.


5.


They have opened two new hospitals.

Two new hospital have been opened.


6.


They are building the house.

The house is beeing built (by them).



Most akkor ezek után, hogyan alakítanád az alábbi aktív mondatot passzívvá:


"Somebody broke my glasses."

2010. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!