Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennek a szenvedő mondatnak,...

Ennek a szenvedő mondatnak, mi a cselekvő mondata?

Figyelt kérdés

He demanded to be given the flat and the children as well.

Magának követelte a lakást és a gyerekeket is.


Hogy lesz ebből az, hogy követelte, hogy "legyen kapva"* (direkt így írtam le*)


Azt értem például, ennél a mondatnál: My Mother gave me a book(cselekvő) Mert itt van tárgyeset kettő is, tehát szenvedőben:


I was given a book.

Vagy

The book was given.


De a fenti mondatnál, vajon mi lehet a cselekvő mondat?


2011. okt. 5. 00:24
 1/6 anonim válasza:
Csak hozzá kell rakni, hogy she. She give... A szenvedőhöz csak nincs oda írva, hogy by she. Legalábbis szerintem.
2011. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

He demanded to be given the flat and the children as well.

-->

He demanded that they/she give them the flat and the children.

Ebben az esetben she után is sima E/3 jön! tehát akár they, akár she akkor is give jön oda.

2011. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* give HIM, bocsánat, elírás.
2011. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

He demanded that they give...

Ilyenkor persze nem használható a jó kis to-val rövidített mellékmondat, mert nem azonos a két tagmondat alanya.


Egy hiba: a give ige után mindig ki kell tenni, hogy kinek, tehát a részeshatározót! The book was given to me.


Cselekvőben: They gave me a book / One gave me a book / You gave me a book.

(A they/one/you használható általános alanyként.)


Az első mondatodon gondolkozom, valahogy furcsa. Inkább úgy mondanám, hogy He demanded the flat to be given him (tárgyeset főnévi igenévvel) De lehet, így se mondanám, hanem csak they-jel.

2011. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Az első mondatodon gondolkozom, valahogy furcsa. Inkább úgy mondanám, hogy He demanded the flat to be given him (tárgyeset főnévi igenévvel) De lehet, így se mondanám, hanem csak they-jel."



Ezt a mondatot könyvből írtam ki. Nem én találtam ki. Ne írjuk át!

2011. okt. 5. 14:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek, ment is a pont mindenkinek, de azért még várok válaszokat. Köszönöm
2011. okt. 5. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!