Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni 4 nyelven...

Meg lehet tanulni 4 nyelven kb.5 év alatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olasz kéttannyelvű gimnáziumba járok. A második nyelvem francia vagy spanyol lesz. Egyelőre még nem tudom, hogy melyik. Németül tanultam általánosban, azt szeretném magánban továbbvinni középfokra. Olaszból ugye meglesz a felsőfokúm.

És szerintetek az lehetséges, hogy érettségire (most vagyok 9.-es) megtanuljak olaszul, franciául/spanyolul, angolul és németül?

És még valami: második nyelvnek franciát vagy spanyolt válasszam? Sokan mondják, hogy olasz mellett spanyolt keverném, de nem tudom, azt jobban szeretem, viszont francia hasznosabb, nem?


2010. szept. 29. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Frankó kis blog, ajánlom olvasgatásra, ha ilyen terveid vannak.


Amúgy szerintem meg lehet tanulni, egy normális társalgási szinten... Szóval mind a négy nyelvből felsőfokot a nulláról öt év alatt nem hiszem, hogy el lehet érni, de középfokot már talán.

A németet ugye középfokra viszed, az olaszra pedig nagyon rá fogsz állni, mert kéttannyelvű gimibe jársz. Olasz mellé a franciát vagy spanyolt nem lesz nehéz tanulni, a spanyol szerintem hasznosabb, mert több helyen beszélik (Dél-Amerika, Amerika, stb), viszont épp emiatt elég felkapott nyelv.

Az angolt nem írtad, hogy tanultad-e már... Arra állj rá mindenek előtt, mert az szinte már alapnak számít manapság.

Szóval szerintem lehetséges, de már az is szép teljesítmény, ha érettségire lesz egy olasz felsőfokúd, meg egy német és egy angol középfokúd, majd az egyetem alatt ezeket továbbképzed felsőfokra, és megtanulsz mellé még egy(-két:D) nyelvet.

2010. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Meg lehet tanulni 4 nyelven kb.5 év alatt?"


Attól függ, mit értesz megtanuláson. Középfokon ismerni egy nyelvet, az még igen messze van a tárgyalóképes nyelvtudástól, de pl. egy pincérnek már több is, mint elég.


"És szerintetek az lehetséges, hogy érettségire (most vagyok 9.-es) megtanuljak olaszul, franciául/spanyolul, angolul és németül?"


Az olasz, spanyol és francia 0-ról középfokra kb. 600 munkaóra egyenként. Együtt viszont "árengedményesek" a közös szavak és közös nyelvtan miatt, ezért az olasz+spanyol+francia kb. 1000-1200 órára csökken. A német emellé még kb. 1000 óra, az angol újabb 500 óra.


Összességében ebből az 5 nyelvből középfokú szintet elérni kb. 2500-3000 óra alatt sikerülhet. Ha erre 5 évet szánsz, az napi 2 óra tanulást jelent. Tehát napi 2 óra intenzív tanulással ez teljesíthető. A német lesz egyébként a szűk keresztmetszet, az messze nehezebb a többieknél.


"És még valami: második nyelvnek franciát vagy spanyolt válasszam?"


Tisztázzunk valamit: az angol a leghasznosabb idegen nyelv, de még hasznos a francia és a német is. A többi a hobby kategóriájába tartozik, bár persze valahol hasznos hobbyk. Az olasz meg még a spanyolnál is egy klasszissal jelentéktelenebb. Az olasz egyetlen haszna, hogy szeretik a lányok, mert lehet vele menni olaszpasizni. Ha ilyen célkitűzésed van, arra megfelelő, de mást ne nagyon várj tőle. A spanyolt pedig végképp csak hobbyként tanuld. A franciának van értelme az angol és német mellett (meg az orosznak).


Egyébként szerintem többet ér egy felsőfokú angoltudás, mint mondjuk egy középfokú spanyol meg francia.


"Sokan mondják, hogy olasz mellett spanyolt keverném"


Nem kevernéd, de ha félsz ettől, akkor az olasszal együtt a franciát tanuld, ami egyébként úgyis félúton van az olasz és a spanyol között (kivéve kiejtésben), majd amikor már ezekből jó vagy, akkor kezdd a spanyolt, az akkor már pofonegyszerű lesz.


Amúgy meg az angolt kellene a hobbynyelvek helyett nyomatni.

2010. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tanultam már valamennyire angolt, természetesen azt is fel szeretném javítani.

és természetesen nem szeretném mindegyik nyelvet felsőfokra, csakhát ugye az olaszból elvileg meglesz, a többiből a középfokot szeretném megcélozni.

és valószínűleg a franciát választom suliban második nyelvnek.

német meg nekem annyira nem nehéz, szinte a véremben van (:

2010. szept. 30. 15:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy kevered vagy sem szerintem személyfüggő. Én pl. nagyon hajlamos vagyok arra, hogy külföldiül beszéljek, tehát, ha angolul beszélek, de egy szót v. szófordulatot már régen használtam, ellenben németül vagy franciául mostanában is előkerült, akkor hajlamos vagyok behelyettesíteni és, ami még rosszabb, hogy sokszor észre sem veszem. Franciául vagy németül ez ritkábban esik meg, mert azokra a nyelvekre jobban kell koncentrálnom beszéd közben.

Szép terveid vannak, de szerintem arra mindenképpen figyelj oda, hogy angolul nagyon jól megtanulj. És is németes voltam áltsuliban és az angol nagyon nehéz volt, mert lehet, hogy rokonnyelvek, de a logikájuk tök más. Középsuliban angolul meg a franciául kellett tanulni és a francia sokkal jobban ment, mert hasonló a logikája, mint a németnek. Én mégi azt mondom, hogy két idegen nyelv is elég, ha az egyik az angol, de ha már megy a német és tanulod az olaszt, szerintem harmadiknak válaszd az angolt. Ha nagyon jól megy, akkor még mindig ráérsz az egyetemi éveid alatt. Én néha azt kívánom, hogy bárcsak egy idegen nyelven beszélnék anyanyelvi szinten, mint hárman középfokon. Azért még a felsőfokhoz képest is van hova fejlődni.

2010. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és a legrosszabb az, hogy ugye mind a három nyelven értek, de sokszor nem azon a nyelven válaszolok, amin hozzámszóltak.
2010. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi a választ :)

hát nem tudom, németet tanultam ugye, és elkezdtem kicsit magánban angolt tanulni, és én nagyon könnyűnek éreztem utána

2010. okt. 4. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:36


A némethez képest az újlatin nyelvek és a többi germán nyelv (kivéve izlandi) eléggé könnyűek. Az angolban szinte semmi nincs meg abból (merev szintaxis, hülye alaktan, értelmetlen túlbonyolítások - nem, tbsz -, hosszú és bonyolult mondatok, szóképzés), ami a németet nehézzé teszi. Egyesek problémáznak azon, hogy az angolban sok igeidő van, a valóságban azonban ezek igen könnyen érthetőek és hasznosak. A németben sokkal kevesebb az igeidő, mégis nehezebb alkalmazni őket :)))

2010. okt. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát igen, a német rohadt nehéz, de én nagyon szeretem :)
2010. okt. 5. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!