Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelven érdemes tanulni...

Milyen nyelven érdemes tanulni? Nehéz a lent említett nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
A németre, spanyolra és az olaszra gondoltam. Melyiket érdemes tanulni? Melyik könnyű és melyik nehéz nyelv?
2011. nov. 27. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Angol. Amíg angolul nem tudsz, bele se kezdj a többibe, azok jelentősége az angolé mellett eltörpül.


2. Német. Legalábbis itt, Európában.


3. Spanyol, bár ha nem kifejezetten spanyol területekre mész, szerintem túl sok hasznát nem veszed. Hiába dobálóznak azzal, hogy "a fél világ beszéli", gondolom nem a mexikói nyomornegyedekben meg a kolumbiai drogbárók között akarsz üzleteket bonyolítani. Spanyolország Európában meg nem túl jelentős gazdasági hatalom, annyi erővel szerintem mondjuk svédet is tanulhatnál. De te tudod.


Az olasznak szerintem nincs túl sok értelme.

2011. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az olasznak a spanyolnál azért mégis csak több értelme van.
2011. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
német. azt egész Európában tudod kamatoztatni. Spanyolt,olaszt én csak hobbiból ajánlom. (beszélek németet,spanyolt, hát az utóbbit még életemben nem használtam csak mikor tanultam :))
2011. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha érdekel az orosz nyelv, azt nagyon tudom ajánlani.
2011. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyelveknek kb. ez a fontossági sorrendje:

1. angol

2. német, orosz, francia

3. spanyol, portugál, japán, kínai, arab

4. olasz, holland, lengyel, koreai stb.


Ha nem tudsz angolul, akkor tehát angol, ha angolul már tudsz, akkor német.


Az angol nem nehéz, a német egy kicsivel nehezebb, de nem sorolható az igazán nehéz nyelvek közé.

2011. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Angolul már tanulok régóta! Szerintem a németet választom 2.-nak.
2011. nov. 28. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az olasznak a spanyolnál azért mégis csak több értelme van."



Kifejtenéd?

2011. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!