Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyáltalán meg lehet tanulni...

Egyáltalán meg lehet tanulni idegen nyelven perfektül?

Figyelt kérdés

Már jó pár éve tanulok angolt,intenzíven csak 2 éve,és franciát is,azt is 2 éve.De nem tudom elképzelni,hogy anyanyelvi szinten meg lehet tanulni bármilyen nyelven is!!AZ RENGETEG TANULÁS!!!Pedig én nagyon szeretnék nyelvizsgázni,angolból mindenképp felsőfok,franciából egyenlőre középfok,aztán később majd abból is felső.

De úgy érzem,hogy el vagyok maradva,és sokszor azt se tudom,hogyan tanuljak hatékonyan.

Tudnátok nekem tippeket,ötleteket adni,hogyan tanuljam az idegen nyelveket?


2011. szept. 11. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, ha másképpen nem is, de külföldön élve vagy egyetemen(legalábbis az utóbbinak meg kéne, bár a gyakorlati része nem mindig így van).

Valószínű nálam sokat nyom a latba, hogy hallás alapján tanulok, de az angolom leginkább úgy ragadt rám, hogy filmeket néztem eredeti nyelven. Eleinte feliratokkal, aztán elhagytam idővel őket, és kiszótáraztam, ha valamit nem értettem... Sok időbe telt az elején, de most már bármit nézhet mindenféle nehézség nélkül, ha nem is értek 1-2 szót a lényege átjön a mondanivalónak, és mindenféle akcentust megértek. És most készülök az emeltre.

2011. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!