Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemesebb...

Melyik nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg angolul és spanyolul tudok (noha azt még mesze nem megfelelő szinten), és hamarosan szeretnék belevágni egy újabb nyelvbe is. Mivel az érdekes nyelvek vonzanak, három lehetőség között vacillálok: svéd, japán és héber.

Előbb-utóbb szeretném mindegyiket, de nem mindegy, hogy milyen sorrendben tanulom őket, hisz ki tudja,mire tudom használni éppen őket? Jelenleg melyikbe lenne a legérdemesebb belevágni? Melyikre lenne például kereslet, hogy fel is tudjam használni?


2010. szept. 12. 16:50
 1/8 anonim válasza:

angol :)

bár én németet tanulok,de tisztába vagyok vele hogy az angollal többre mennék .. :) de ez van nekem a német könnyebb..kinek a papp kinek a pappné :)

jah és még a franciát is tudom ajánlani :)

2010. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

hoppá bocsánat a magyarázatot el sem olvastam :)

a németet miért nem?

amúgy ha ezek közül szeretnél akkor minden féle képpen a svéd :)

2010. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A német valamiért nem nagyon vonz :) DE miért véled úgy, hogy a svéd a legérdemesebb? Mellesleg köszönöm a válaszo(ai)d :)
2010. szept. 13. 08:16
 4/8 anonim ***** válasza:
a svédet vagy a japánt tanuld szerintem, de ha a német nem tetszik, szerintem a svéd sem nagyon fog. hébert szerintem nem érdemes. inkább arabot akkor már inkább.
2010. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

első vagyok!:)

nem tudom mit értesz az alatt hogy "fel tudd használni"..

ha dolgozni szeretnél,svédorszgába pl rengeteg heggesztő van,és nagyon sok más munka lehetőség,könnyen el lehet helyezkedni!

előző válaszolónak üzenem : az arabbal semmire nem fog menni..:S tapasztalat..

maradj a svédnél :)

2010. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, úgyhogy nem célom hegesztőnek menni:)Én itthoni felhasználásra gondoltam, például fordítóként valahol.
2010. szept. 14. 08:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabb nyelvek: angol, német francia. Másodsorban még fontosak vagy azzá válhatnak: orosz, spanyol, japán, portugál. Kevésbé fontos, de még labdába rúg: lengyel, holland, olasz stb.


Tehát ha valami hasznosat akarsz tanulni, akkor ezek közül válassz.


"Mivel az érdekes nyelvek vonzanak, három lehetőség között vacillálok: svéd, japán és héber."


Kérdés, hogy ezek mitől érdekes nyelvek? Majdnem minden nyelvnek vannak "érdekes" sajátosságai.


A svéd arra jó, ha szakmunkásként Svédországban akarsz dolgozni, ugyanis a skandináv országokban jól megfizetik a munkát (úgy értem, a tényleges, kézzel végzett munkát). De orvosként is jól kereshetsz ott. A japánnak korlátozott, bár nem nulla jelentősége van az üzleti életben. A hébernek elsősorban vallási, történelmi jelentősége van, Izraelben aki számít, az tud angolul (vagy oroszul), az üzleti életben a héber jelentősége nulla.


"ki tudja,mire tudom használni éppen őket?"


Svédet: favágóként vagy halászként Svédországban-

Japánt: leginkább semmire, de ha van közgazdasági, mérnöki vagy mindkettő végzettséged, akkor esetleg ha japán cégnél dolgozol, előnyöd lehet belőle.

Hébert: semmire.


"Melyikre lenne például kereslet"


Nagy kereslet egyikre sincs. De el kell dönteni, hogy "érdekes nyelvet" akarsz-e tanulni (és ez számodra a japánt, hébert és svédet jelenti, tehát ezeket), vagy valamit, amire van kereslet. Kereslet az angolon kívül a németre, franciára és oroszra van.

2010. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 08:19


Mennyire reális, hogy valaki bevisz hozzád egy japán, héber vagy svéd szöveget, hogy fordítsd le?


Egy svéd, aki annyira benne van az üzleti életben, hogy külföldi ügyfelei vannak, angolul kommunikál. Nem fog svéd leveleket írni. Egy izraeli ugyancsak angolul fogja intézni külföldön az ügyeit. A japán már életszerűbb, ti. úgy, hogy kint élsz a Távol-Keleten, ismersz TÖBB (nem egy) távol-keleti nyelvet és kifogástalanul beszélsz angolul, és akkor esetleg tolmácsolhatsz.

2010. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!