Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemesebb/jobb...

Melyik nyelvet érdemesebb/jobb/könyebb tanulni a spanyolt vagy az olaszt? Ti melyiket tanuljátok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 18:58
 1/4 anonim válasza:
Nézd amelyiknek hasznát veszed semmi értelme megtanulni ha nem fogod beszélni a nyelvet!
2011. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A spanyol nyelvet ÉRDEMESEBB, mert világszerte többen beszélik.


Az olasz nyelvet JOBB tanulni, mert hamarabb össze lehet olasz emberekkel esetleg kollégákkal futni itthon, mint spanyolokkal. (Saját tapasztalatom alapján.)


Az olasz nyelvet KÖNNYEBB tanulni, mert a kiejtéssel nincs gond, sok szó első szótagja az angollal megegyező (ez csak akkor segítség ha van jó angol alapod)és gyorsabb tempóban el lehet sajátítani.


Én az olaszt választottam. 3 hónap alatt ORIGO alap, 1 év alatt középfok.


27F

2011. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam mindkettőt, szerintem kiejtésben, nyelvtanban a spanyol egyszerűbb. Sőt, az angolra is a spanyol sokkal jobban hasonlít, mint az olasz, sokkal több angol eredetű szó van benne.
2011. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Spanyol ..én is azt tanulom és 13 éves vagyok ..és szerintem könnyu nem látok akadályokat benne :) már szinte ugy bszéllek spanyolul mint magyarul !
2011. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!