Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy a Spanyol nyelv a...

Angol vagy a Spanyol nyelv a könnyebb?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 22:43
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
85%
angol
2010. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Angol. Nem kell ragozni.
2010. aug. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Az angol, de nem azért, mert ott nem kell ragozni :)))
2010. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

angol, és többek között azért is, mert ott nem kell ragozni :D

de van olyan része is a spanyolnak ami könnyebb.

2010. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Angol


Nemrégiben népszerű volt a neten egy felmérés, ami alapján a spanyol a világ legkönnyebb nyelve - meglepődtem rajta, lévén én mindkettőt beszélem, így tudok különbséget tenni közöttük.

Persze egy angolul beszélőnek jóval könnyebb elsajátítani a spanyolt, mint egy magyarnak...

De azért van bőven nehézség a spanyol javára. Ott igenis van ragozás, sőt alapvetően elkülönítik a férfi- és női nemeket, és sokáig nem könnyű mindig mindent egyeztetni számban és személyben.

Nem beszélve a spanyol nyelvtani sajátosságokról, mint a névelő bővelkedő használata, ami egy magyar számára néha érthetetlen...

Nem, sokat filóztam ezen, de az angol fényévekkel könnyebb nyelvtanilag.

2010. okt. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, sokat filóztam ezen, de az angol fényévekkel könnyebb nyelvtanilag."


Az angol és a spanyol nyelvtan között alig van különbség. (A sokak által rettegett "ragozást" ne vegyük ide, azt kényelmes tempóban egy hét megtanulni.)


A spanyolban van hím- és nőneme a főneveknek, ez nehézség, de a legtöbbször szabályosan következik a szó alakjából. Szavak tanulásánál tehát alig okoz nehézséget. Az angol szavakat pl. nehezebb megtanulni, mert a helyes írásuk/kiejtésük jóval következetlenebb, mint a spanyol szavak neme.


A spanyol kiejtés egyszerűbb az angolnál, a helyesírása sokkal egyszerűbb, a nyelvtan kb. ugyanaz a két nyelvben.


Az angol fő nehézsége a kiejtés, a spanyolé a rendhagyó igealakok. Ízlés kérdése, kinek mi jelent nagyobb nehézséget.

2010. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!

Várok még véleményeket és tapasztalatokat!:)

2010. okt. 7. 12:17
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Ha megtanulás miatt kérdezed, akkor mindenképp az angolt tanuld, mert anélkül meghalsz.

Spanyol nyelv szerintem is nehezebb, mert ott a ragozás, amit tényleg meg lehet tanulni, ahogy az előttem válszoló mondja, az angol kiejtést meg egyszer kell megtanulni, és megy, sőt, nekem kifejezetten jól megy a britek akcentusa, jobban is tetszik, mint az amerikai. De ez mellékes.

Szóval az angol azért egyszerűbb, mert tényleg nincsenek hím és nőneműek, de tényleg rá lehet jönni a spanyolban (pl. la plata), hogy a la plata nőnemű. Ellentétben a némettel, ahol a der, die, das-on kívűl semmi nem segít a nemében (meghogy maga a szóban sincs der, die, das)

Szóval én azt mondom, hogy a spanyol nehezebb, mint az angol, de van akinek más a véleménye, én azt mondom, az angol általánosságban egyszerűbb.

2010. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

spanyol nehezebb, viszont szebb :)

hülye vagyok, nem szebb, hanem vagy 10 milliószor szebb :D

2010. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

"a ragozás, amit tényleg meg lehet tanulni, ahogy az előttem válszoló mondja, az angol kiejtést meg egyszer kell megtanulni, és megy"


Nem. A ragozást az ember egyszer megtanulja és megy (jó képességű ember 1 nap alatt, lustább vagy kevésbé okos egy hét alatt). Az angol kiejtést ellenben évekig gyakorolhatod, de tökéletes sohasem lesz. A spanyol kiejtés se könnyű (csak azt hiszik néhányan), de nem olyan roppant nehéz, mint az angol.

2010. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!