Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Brit vagy Amerikai-angol?

Brit vagy Amerikai-angol?

Figyelt kérdés

Mi a különbség Brit és Amerikai angol között kiejtés és nyelvtani szempontból? Személyszerint az amerikai angolt szebbnek, finomabbnak hallom a britek raccsoló nyelvjárása mellett.Brit angolt tanulok 0-dik évfojamot szeptember 1-től brit tankönyvekből és szótárakból.


Most mit tegyek? Leendő osztájtársaim azt javasolták, hogy szerezzek be amerikai-magyar hangosszótárt és azok segítségével tanuljam a szavakat. Ezzel az a bajom, hogy ők sem tanultak komojabban nyelvet, így nem adhatok a véleményükre. Segítségre van szükségem, tanácsokra, ajánlásokra.


E-mailen is elérhető vagyok. lose_yourself@indamail.hu


2010. aug. 25. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtanilag nem olyan jelentős a különbség. van pár szó, kifejezés ami más, és ha jól tudom, az amerikaiak nem nagyon használják a present perfect-et. szóval ilyen szempontból nincs gondod.


a kiejtés meg teljesen más. pl az egyik legnagyobb különbség, hogy a britek legtöbbször nem mondják az r betűt. ha inkább amerikaiasan szeretnél beszélni, akkor szerintem az a legfontosabb, hogy minél többet halj amerikai angolt. nézz filmeket, hallgass zenét, rádiót, ilyesmi... ez a titka az egésznek, semmi szükség hangosszótárakra meg ilyenekre. ha sokat hallod, akkor egy idő után a füledbe megy és automatikusan úgy fogsz beszélni.

2010. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanban annyi a különbség, hogy az amerikai egyszerűbb szerkezeteket használ, több a szleng és szavak írásmódjában is van eltérés. Pl. center-centre, theater-theatre. Kiejtésben egészen más, de megértik odavissza egymást.
2010. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Hali nem kell félj nem olyan durva a külömbség.

Kb ugyan olyan a 2 közt a külömbség mint a szeged és a szöged közt. Ezt egy olyan aki tanulja nem értheti ,de te észre is alig veszed.


A Brit angol sokkal finomkodóbb nem szeretnek rövidíteni stb

Az amerikai meg inkább rövideít egybeteszi és tömörebbem válaszol

pl

British

"She read biology at Cambridge."

"She studied biology at Cambridge."

"She did biology at Cambridge."


Amerikai

"She majored in biology at Harvard."

"She studied biology at Cambridge."

"She concentrated in biology at Harvard."


Hogyha bővebben érdekel és valamennyire konyítassz az angolhoz: [link]


Sok szerencsét a 0. hoz:)

Asszem lesz nagyobb gondod is mint amerikai vagy brit angol:)

2010. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem olyan nagy az a különbség, nézzél amerikai filmeket, ha az tetszik. Arról a néhány nyelvtani, helyesírási különbségről még korai írni, ha most vagy kezdő. Az is lehet, hogy tanulni fogjátok.

Te a jottista nyelvújítók közé tartozol, és direkt írsz minden ly-os szót (évfolyam - alapszava folyik, osztály, komoly) pontos j-vel?

2010. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Siettem bocsánat nem néztem át köszönöm ,hogy figyelmeztettél.
2010. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy jottista :)

A főbb különbségeket már leírták előttem, nézz sok amerikai filmet, sorozatot, ha meg szeretnéd tanulni. A rövid, gyors véleményemet a témáról itt olvashatod http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__.. a 10:22-es hozzászóló személyében ;D

2010. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egyébként az amerikai angol kicsit érthetőbb is hallásra.
2010. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ne ezen filózz, csak tanuld a nyelvet, az hogy milyen nyelvjárásban beszéled főként akkor fog kitűnni, ha kimész Angliába/USA-ba
2010. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Csak úgy megjegyezném, hogy európai nyelvvizsgán brit angolból vizsgáztatnak...
2010. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Ez babona, írásbelin olyan minimális a két nyelvjárás vagy minek nevezzem közti különbség, hogy az nem számottevő; ha amerikai helyesírással ír le egy szót, nem vonnak le érte, a szóbelin sincs jelentősége az akcentusának, akár a vizsgáztató is beszélhet amerikaiul, sőt a magnóban is lehet amerikai vagy bármilyen más akcentus.

20.38

2010. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!