Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan akkreditált angol...

Van olyan akkreditált angol nyelvvizsga, ami amerikai kiejtésen alapul?

Figyelt kérdés

Ma nagyon pánikba estem, mert megnéztem egy brit műsort, és alig értettem valamit belőle. Az amcsi kiejtést általában értem, mivel ugye főleg ezt hallottam a neten (és szerintem tisztább is vmivel)


Visszaemlékezve az angolórákra, már ott is voltak ezzel gondok. És úgy hallottam, vannak olyan vizsgák, ahol ezzel külön szívatják az embert, beraknak valami igazi hadarós, tájszólásos parasztbácsit.. szóval ha amcsi kiejtéssel nincs is nyelvvizsga, melyik az, amelyik talán a legkevésbé szívatós?

Köszi


2011. júl. 27. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem arra ne is szamits, hogy a vizsgaztatoknak olyan normalis kiejtesuk lesz. en voltam felsofokon, es meg a britnel is rosszabb volt, ami azert tenyleg nagy szo. de az hogy csak az amerikait erted meg meg nem azt jelenti hogy te is ugy beszelsz egyebkent, mert ahoz abban a kozegben kene elned, beszelned. de en nem aggodnek emiatt, szerintem a kiejtest nem pontozzak, mivel miert is pontozna egy olyan ember kiejtest, aki maga sem tudja a szavak jo reszet helyesen kiejteni
2011. júl. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nem elsősorban a szóbelire gondoltam (bár az se utolsó), hanem a hallott szöveg értésére, tudomásom szerint ott vannak az igazi különbségek :)
2011. júl. 27. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:
TOEFL nyelvvizsga (Amerikai Intézet - de őszintén szólva nem mindenhol veszik komolyan, kivéve talán, ha USA-ban szeretnél tanulni...)
2011. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!