Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb nyelv?

Melyik a legkönnyebb nyelv?

Figyelt kérdés

Van olyan nyelv, amire azt lehet mondani, hogy a legkönnyebb?


Olyan választ, hogy eszperantó, lovári, beás és magyar nem kérek. (igen tudom, hogy a magyar nem könnyű...)


2010. aug. 22. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szubjektív.
2010. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

pedig az eszperantó a legkönnyebb sztem


amúgy az angol nagyon könnyű

2010. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
az anyanyelved,amit alapból beszélsz,az a legkönnyebb szerintem :)
2010. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
hát szerintem az angol nyelv épp azért lett a egyik legnépszerübb nemzetközi komunikációs forma, mert attol eltekintve hogy az irás-olvasás nem magátol érthetődő, de kb.100 szavas gyér szókincsel már el lehet boldogulni,és persze ragok és esetek sem nehezítik a nyelvtanulást
2010. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szerintem nem a ragozós nyelcek. Bár abból a szempontból könnyű, hogy csak a szabályokat kell megtaulni, aztán menni fog. pl: francia, magyar...

De szerintem az angol sem olyan bonyolult. És világnyelv, szükség is van rá.

2010. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az angol nyelv nem azért lett világnyelv, mert könnyű, hanem azért, mert volt mögötte gazdasági-hadi erő. Ezért nem tudta átvenni a helyét az eszperantó, hiába könnyebb, de mindezek nincsenek a háta mögött.
2010. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az angol egyáltalán nem könnyű nyelv.
2010. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát én tanulok angolult, szerintem nem nehéz, van középfokú nyelvvizsgám ősszel meg a felsőt megpróbálom


franciát 4-5 éve tanulok, de abból az alapfokot se tudnám megcsinálni


a kérdés kiírása után szétnéztem a neten és a mongolt,görögöt és asszem a románt tartják a legkönnyebbnek

2010. aug. 22. 16:53
 9/13 A kérdező kommentje:
mármint tudósok, nem közvélemény kutatás alapján xD
2010. aug. 22. 16:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Márpedig az angol tényleg baromi egyszerű nyelv..Nyelvtanilag meg minden szempontból...

Tudom h.nem ezért lett világnyelv..

2010. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!