Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell lefordítani az...

Hogyan kell lefordítani az alábbi mondatot? (angol)

Figyelt kérdés

Figyelmeztettek, hogy ha még egyszer megsérülök, lehet, hogy soha többé nem tudok rendesen járni.


1.) They called my attention to that if I GET injured I MAY not be able to walk properly again.


2.) They called my attention to that if I GOT injured I MIGHT not be able to walk properly again.


Van igeidőegyeztetés, tehát called-->got vagy nincs?? Kérem azok írjanak, akik tényleg tudják a választ. Köszönöm.


2010. júl. 24. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Tipikus nyakatekert origo nyelvvizsgás mondat. A mindennapi életben nem veszik ilyen halálosan komolyan ezt az igeidő-egyeztetést. Ebben az esetben szerintem nem kell, mert inkább általános igazság, a föld forog a nap körül-típus, holnap is ugyanaz történik. A második mondat is helyes, csak bizonytalanabb, second conditional. A "to" viszont nem kell, (egy egész mellékmondat előtt), ha ragaszkodsz hozzá, akkor to the fact that... Menj inkább egynyelvű nyelvvizsgára, ott nincsenek ilyen kényszeredett példák.
2010. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az "if get" a helyes, mivel külön tagmondat, nem kell időegyeztetés.


Nekem nem tűnik nyakatekertnek.

Csak 1 megjegyzés: Ha ez egy különálló mondat, és nincs szövegkörnyezetben, akkor azt, hogy "Figyelmeztettek" én mindenképpen valamilyen passzív szerkezettel fejezném ki.


Pl.:

"I'v been warned that..."

2010. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
I've been warned, if I get injured again, I may never be able to walk.
2010. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2010. júl. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!