Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményed ÖSD-ről?

Mi a véleményed ÖSD-ről?

Figyelt kérdés
Német nyelvvizsgára készülök. Hallottam, az ÖSD egy szintvonalas vizsga , de ha van valakinek valamilyen tapasztalata, szívesen venném.
2010. júl. 19. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

mi az a szintvonalas?

én még 2003-ban tettem ott középfokút, akkor színvonalas és megfelelő tudást követelő hely volt.a mai helyzetét nem ismerem sajnos

2010. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kb két éve tettem le a középfokút ÖSD-n. Nagyjából ugyanazt kéri vissza, mint a Goethe, csak egy tízessel kevesebb a vizsgadíja. Színvonalas, de nem túl nehéz vizsga, én csak jót tudok róla mondani.
2010. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam ÖSD vizsgán (igaz, 5 éve), ott azok, akik alapból abba a suliba jártak nyelvtanfolyamra, ahol a vizsga volt, "érdekes módon" előre tudták, hogy milyen feladatok lesznek, nem csak a szóbelin, hanem az írásbelin is! Így hiába készültem, esélyem sem volt azokkal szemben sem, akik előtte kicsengettek a sulinak többtízezer Ft-ot a felkészítőre.

A vizsga is nagyon drága (az egyik legdrágább), szóval nekem inkább negatív a tapasztalatom.

2010. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is szimpatikus volt az ÖSD. Nagyon sok vizsgafeladatot oldottam meg és a többihez képest ezt tartottam a legkönnyebbnek. Ebből is akartam vizsgázni, de a többiek a csoportból mind a TELC-et favorizálták, ezért én is arra mentem, nem ÖSD-re. De csak ezért.
2010. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!