Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kezdem a gimnáziumot. Általánosba 8 évig angolt tanultam (7 évig elég laza volt a tanár, nyolcadikba újat kaptunk és eléggé felerősödtem.) Tehát gimibe folytatom tovább az angolt és elkezdem a németet. A német nem igazán tetszik és tudom, hogy nincs is nagy értelme, de nem volt lehetőség. :\ A szüleim azt mondták, hogy egy magántanárnál elkezdhetek egy 3. nyelvet is.


Ezekre gondoltam: SPANYOL/FRANCIA/OLASZ.

Melyiket érdemes? Ezek tetszenek nagyon. (ja és megküzdök a 3-mal, most ne azt írjátok, h ne kezdjek a némettel együtt még egyet. :))



Előre is köszi! :) 15/L


2010. júl. 17. 20:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ha előre gondolkozol a későbbi munkaerőpiacon való elhelyezkedés szempontjából az angol után a legfontosabb:

az orosz, esetlég még a szerb és a román.

Tapasztalatból írom.

2010. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nem véletlen írtam azt a 3-at, azok közül szeretnék választani!
2010. júl. 20. 17:42
 23/28 anonim ***** válasza:

Én a francia és az orosz között örlődtem. Végül oroszt válaszottam. Mert az orosz irodalom jobban magával ragadott.

De az általad meghatározott közül, egyértelműen a franciát választanám a helyedben. Nagyon szép az a nyelv. A kultúra is érdekes. A nehézségéről nem tudok mit mondani, de elég régóta olvasgatom ezt az oldalt és nagyon sokan azt írják, hogy a németnél egyszerűbb nyelv (bár ezt én nehezen értem, mert sztem a német egy nagyon-nagyon egyszerű nyelv).

2010. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"bár ezt én nehezen értem, mert sztem a német egy nagyon-nagyon egyszerű nyelv"


Akkor tényleg nem volt még dolgod a franciával :)))

2010. júl. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ennyivel könnyebb a francia?

Ezt azért nehéz elhinni XD

2010. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ha csak a három felsorolt közül lehet választani, akkor tök mindegy. Amelyiket könnyebbnek érzed. Úgysem fogsz egyikkel sem semmire se menni. Ha csak nem tervezed, hogy a fenti 3 ország valamelyikébe költözöl.

Egyik ismerősömnek az angol mellett franciából van nyelvvizsgája. Annyira semmibe se veszik, hogy még nyelvpótlékot sem kap rá. Velem is hasonló a helyzet, nekem német középfokú nyelvvizsgám van. Semmire se jó.

2010. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy mit dolgozol, nem hiszem, hogy a német nyelvvizsga semmire se jó....

utolsónak mondom.

2010. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

13:58


"Úgysem fogsz egyikkel sem semmire se menni."


Elektronikában, vegyiparban, gépiparban a némettudás rendkívül kifizetődő, szoros versenyben van az angollal.

2010. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!