Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kezdem a gimnáziumot. Általánosba 8 évig angolt tanultam (7 évig elég laza volt a tanár, nyolcadikba újat kaptunk és eléggé felerősödtem.) Tehát gimibe folytatom tovább az angolt és elkezdem a németet. A német nem igazán tetszik és tudom, hogy nincs is nagy értelme, de nem volt lehetőség. :\ A szüleim azt mondták, hogy egy magántanárnál elkezdhetek egy 3. nyelvet is.


Ezekre gondoltam: SPANYOL/FRANCIA/OLASZ.

Melyiket érdemes? Ezek tetszenek nagyon. (ja és megküzdök a 3-mal, most ne azt írjátok, h ne kezdjek a némettel együtt még egyet. :))



Előre is köszi! :) 15/L


2010. júl. 17. 20:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Áááá héber, előbb utóbb azt használjuk mindannyian.
2010. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Spanyol... Valahogy most nekem is megtetszett. És ugye jó sok helyen tudod használni. Ha jobban belegondolsz Észak Közép Dél Amerika Portugália Spanyolország stb...
2010. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%
A Spanyolt Portugáliában :DDDDDDDDDDDDDDD
2010. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
37%
románt
2010. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%
20:27-es szomszédos ország sokan értik a spanyolt ott is...
2010. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
37%
ma 20:34 ja, végül is Német ország is határos a Franciákkal, és megértik egymást :DDDDDDDDDD
2010. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem is tudom mit vártam, amikor föltettem a kérdést. Értelmes válaszokat? Ugyanmár...


Azért azt az egyet köszönöm és azért szeretnék még. :)


Ja és igen, ha tudom a spanyolt nem nehéz megértetni magam Portugáliában sem...

2010. júl. 17. 20:39
 8/28 czibles ***** válasza:
80%

nem tudom, hogy mi szeretnél lenni, de ha nem a nyelvtudásodból szeretnél megélni, akkor a 2 nyelv bőven elég. bár ezt nagyban befolyásolja, hogy a világ melyik részén szeretnél majd élni / dolgozni.


de gondolom nyelvtudásból szeretnél majd megélni:

ha Amerikában (mármint a földrész) szeretnél élni, akkor spanyol.

ha Európa, akkor egy ritka európai nyelv pl albán.

Ázsiában orosz kínai vagy japán.

2010. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi azért, hogy belekötök, de a német 1000x hasznosabb, mint az olasz..

Egyébként ezek közül szerintem a franciát( bár állítólag rohadt nehéz)Egyébként, orosz nem tetszik?

15/f

2010. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%

Ha Európába szeretnél élni, akkor NÉMET. Mi az, hogy nincs értelme? A leghasznosabb nyelv az angol után.

Usoltó: mondd, albánt "mi a f*sznak"? :D

2010. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!