Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kezdem a gimnáziumot. Általánosba 8 évig angolt tanultam (7 évig elég laza volt a tanár, nyolcadikba újat kaptunk és eléggé felerősödtem.) Tehát gimibe folytatom tovább az angolt és elkezdem a németet. A német nem igazán tetszik és tudom, hogy nincs is nagy értelme, de nem volt lehetőség. :\ A szüleim azt mondták, hogy egy magántanárnál elkezdhetek egy 3. nyelvet is.


Ezekre gondoltam: SPANYOL/FRANCIA/OLASZ.

Melyiket érdemes? Ezek tetszenek nagyon. (ja és megküzdök a 3-mal, most ne azt írjátok, h ne kezdjek a némettel együtt még egyet. :))



Előre is köszi! :) 15/L


2010. júl. 17. 20:15
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

A németre csak 1 példát mondok:

Testvérem kiment Ausztriába suliba. Ugye az osztrák meg a német azért nem áll túl távol egymástól. Azt mondta, alig tudta megértetni magát, angollal jobban járt volna. Mindez Ausztriában. És ismerősök is, akik kimentek külföldre, akár dolgozni, akár élni, akár suliba, mindannyiuk osztják ezt a véleményt.


Ja, meg ha elmegyünk nyaralni (legutóbb Olaszország), nagy szemekkel néznek ránk, hamikor németül szeretnénk valamit. (nemcsak Olaszországban)

2010. júl. 17. 21:42
 12/28 anonim ***** válasza:
58%

nagyon sok német cég van nálunk, ha ott fogsz majd esetleg vezető állásban dolgozni, akkor elengedhetetlen a német!!

én az olaszt választanám, mert nekem az tetszik, ha angolul meg németül tudsz, akkor a 3. lehet "hobbinyelv" amit csak azért tanulsz, mert tetszik és azért, mert olyan nagyon hasznos nálunk.

2010. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
52%

mma 21:32 bocs, hogy beleugatok, de gondold el!

ha az országban csak 10 cég áll szerződésben Albán cégekkel, már milliókat keresett a tag.

;)

2010. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha Olaszországban próbálkozol, akkor ne is várj mást, mert köztudottan nem tanulnak nyelveket, még angolt sem igazán. A németnek sok dialektusa, tájszólása van, ezekkel nem lehet mit csinálni, meg kell szokni, gyakorolni, egy idő után egyre egyszerűbb lesz(mondjuk ha beszédben nehéz emgérteni egy nyelvet, arra nem segít sokat, hogy a suliban b*sznak szöveget hallgattatni, de ha az, amit modnanak, nyelvtanilag végülis jó, és élő beszédben semmi különbség nem volna, na azért már lefejezés jár). Az ország teli van német cégekkel, amerre nézel, majd' mindenhol azt látsz. Az albán gondolom vicc akart lenni :) Az olasz nem jó semmire. Ha kimondottam Olazorszában szeretnél majd élni, akkor kell, de amúgy nem jó semmire. A spanyol már azért jóval többre, mert az angol után következik a beszélők számában, de természetesen versenybe sem szállhat a némettel, mivel nem az számít, hogy mennyien beszélik(nézd meg, a kínait is hányan beszélik), hanem az, hogy kik azok(lásd német, japán). A három felsorolt nyelv közül a francia az egyetlen, ami jó lehet valamire - a német után, persze :) Tehát, hogyha a némettel együtt szeretnél tanulni még egy nyelvet, és fontos, hogy hastnos legyen, akkor a franciát javaslom. Ha "csak úgy", akkor azt, amelyik tetszik, persze érdemes belevenni azt is, hogy melyik nép tetszik a legjobban, mert nem mindegy, hogy kik beszélik a nyelvet :D A nehézség is ott van persze, az olasz és a spanyol nem nehéz igazán, viszont a francia már ütősebb :)
2010. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nyelv toronymagasan a legfontosabb.


A második legfontosabb Európában a német, világszinten már a francia is játszik.


Ezután, mondjuk úgy, a harmadik klasszisban ilyenek vannak, mint orosz, spanyol, portugál, esetleg a japán.


A német rendkívül hasznos, a probléma vele az, hogy nehéz. A francia talán egy fokkal könnyebb, de szintén nagyon hasznos. Válaszd a franciát. A spanyol egyértelműen kevésbé hasznos, ugyanakkor NEM jelentősen könnyebb a franciánál. Az olasz még kevésbé hasznos, és nehezebb a spanyolnál.


Hasolnítsuk össze a franciát, spanyolt és olaszt:


A francia 29 országban hivatalos, ezek GDP-je összesen 4,6 billió dollár, 200 millióan beszélik első és 500 millióan második nyelvként, magas presztízsű nyelv komoly technikai, gazdasági, politikai háttérrel és nagyon erős kulturális háttérrel.


A spanyol 20 országban hivatalos és még 4-ben elterjedt, 300-400 millió ember első és 400-500 millió ember második nyelve, összes GDP-je 3,5 billió dollár, alacsony presztízsű nyelv csekély tudományos, gazdasági és politikai háttérrel és közepes kulturális háttérrel.


Az olasz 4 országban hivatalos, ebből 2 törpeállam. Összes GDP-je 2,5 billió dollár, beszélői száma 70 és 125 millió, tudományos, gazdasági és politikai háttere csekély, presztízse alacsony (Európában) és közepes (pl. az USA-ban), kulturális háttere közepes.


A három nyelv kb. egyforma nehéz.

2010. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

EU-n belül angol, német és francia.

Ha országot is választottál, ahova mennél, nyilván annak a nyelvét érdemes tanulni.

Kereskedelemben kínai és orosz, de a héber sem rossz gondolat.

2010. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Kínait semmiképp, mert NEM JÓ SEMMIRE. A kínaiak, akikkel érdemes lenne beszélgetni, tudnak angolul, mert tudják, hogy szinte SENKI nem fog megtanulni kínaiul, sőt, nem is szeretik, ha tud egy idegen kínaiul. Ha annyira szereted a nyelvet, akkor nyugodtan, de nagyon sok dialektusa van, pl. HK-ban kantonézul beszélnek, míg Pekingben mandarinul, stb. Semmi értelme. Még mindig ugyanaz a helyzet Európában: 1. angol, 2. német, 3. francia...
2010. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
73%
Hát a spanyol a legkönnyebb és ezt a nyelvet beszélik spanylországban, közép és dél amerika és még pár sziget, így ez a leghasznosabb. Viszont én olaszt tanulok mert nekem nagyon tetszik és idegenvezetőnek készülök, és Magyarországon német és olasz turisták vannak a legtöbben. Úgyhogy ha nagyjából tudod mi akarsz lenni ahhoz való hasznos nyelvet tanuljál.
2010. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nyilván nem olvastad el a válaszokat, de már említettem, hogy egy nyelv hasznossága EGYÁLTALÁN nincs egyenes arányban a beszélőinek számával, nézd meg a kínait: több, mint 1 milliárd beszélője van, de KIK azok? Ezért egyáltalán nem hasznos. A spanyolt sokan beszélik, de uganúgy: kik azok? Na és nézzük meg, kik beszélik a franciát vagy a németet? Akkor melyik a hasznosabb? Persze az más kérdés, ha a kérdező spanyol nyelvterületen kívánkozik élni, de amúgy Európában a francia hasznosabb.
2010. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
58%

a spanyol nagyon szép nyelv:)

(L)

2010. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!