Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor mi legyek, "ha...

Most akkor mi legyek, "ha nagy leszek"?

Figyelt kérdés

Viszonylag gyenge középiskolába fogok menni. Még nem biztos, hogy hova. Vagy ápoló, vagy fodrász szakmám lesz a végén, de nem érdekel egyik sem.

Viszont imádom a nyelveket meg a biológiát. De ezeket nem fogom tudni ott magasabb szinten tanulni, legfeljebb önállóan, mint eddig. Tolmács, műfordító, biológus vagy orvos akartam lenni, de ezektől könnyes búcsút vehetek. Esetleg még légiutas kísérő... Ahhoz mi kell? Törődjek bele, hogy sosem leszek az, ami akarok? Vagy milyen lehetőségek lesznek még érettségi után? (Egyetemen kívül.)


2010. ápr. 24. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem. Miért kell könnyes búcsút venni az álmaidtól? Attól, hogy gyengébb suliba mész, még felkészülhetsz jól az érettségire. Mehetsz orvosira ha szeretnél.
2010. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként is, biológia szakon röhejesen alacsony a ponthatár. Messze még az érettségi, akármi lehetsz még:)
2010. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. De pl. orvosihoz kell emelt biológia és kémia, amire ezekben a sulikban nem hiszem, hogy fel tudnak készíteni... Vagy igen?
2010. ápr. 24. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor menj olyan szakközépbe ahol mint ápolónő tanulhatsz,ott tuti van emelt szintű biológia,és kémia is.

A lényeg,hogy ezek az érettségire nagyon jók legyenek,és akár orvosi pályára is mehetsz...

(a matekot se hanyagold)

2010. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy elbúcsúzz az álmaidtól! Én 20 éves vagyok, az érettségi előtt megbuktam matekból, nem mehettem egyetemre. Nagyon sz.r egy évem volt, de idén jelentkeztem megint, remélem, felvesznek, és azt tanulhatom, ami érdekel. Sokáig depressziós voltam, és arra gondoltam, hogy nem vagyok jó semmire, fel kellene adnom az egyetemi terveimet - aztán rájöttem, hogy nem dől össze a világ, csak mert matekból nem sikerült elsőre, még nem kell feladnom. Ne add fel te sem!


Nyelveket tanulni önszorgalomból is lehet, és nem is kell, hogy egy rakás pénzed legyed hozzá. Szerencsére rengeteg anyag van a neten, podcastok, videók, feladatok, nézhetsz tévét ,,külföldiül", sok nyelvtanuló közösségi oldal van. Ott a könyvtár, ha sokat olvasol idegen nyelven, nemcsak szavakat fogsz tanulni, hanem jobban megismered az adott nyelv struktúráját, stb. Linkelek két blogot a nyelvtanulásról, mindkét ember egyedül tanul nyelveket, sok tippet találhatsz:


[link]

www.otevotnyelv.blog.hu


De nem kell lemondanod a biológiáról sem, ha az érdekel. Engem sem segítettek nagyon a suliban, sajnos, magamtól készültem fel az egyik emelt szintű érettségimre. Sikerült. Különben, az egyetemi felvételnél az érettségi pontjaidat nézik, vagy az év végi jegyeidet. Ha ezek jók, akkor mindegy, milyen suliba jártál - ha magadtól fel tudsz rá készülni, elérhetsz egy jó pontszámot, és felvehetnek!


Azt írod, hogy most mész középiskolába - akkor még fiatal vagy, még az egyetemtől is elég messze. Lesz időd felkészülni, átgondolni, mit szeretnél... Sok idő van előtted, az a lényeg, és csak azt szerettem volna írni (bocsi, hogy ilyen hosszú lett), hogy NE ADD FEL. Vannak nehézségek, de ha megküzdesz velük, nem kell lemondanod az álmaidról. Ne törődj bele, hogy nem leszel az, ami akarsz, mert lehetsz! Szurkolok neked. :)

2010. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első (és második) vagyok. Ne viccelj már:D Van 4 éved!! A biológia emeltre egy év alatt is fel lehet készülni...

Magántanárral esetleg könnyebb, de anélkül is simán megoldható:) Be kell szerezni egy két jó könyvet, keresni egy tanárt/egyetemistát akinek jól jön a plusz pénz/barátot/ismerőst, aki ért a bioszhoz/kémiához és hajrá:)

Rengeteg időd van, fel ne add!:) Kellenek az orvosok!:D

2010. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!